Reklama:

Nehty si lakuje Ondřej Brzobohatý, ale i Přemek Forejt. K záhadné libůstce, která patří spíše k ženám, se vyjádřil psycholog

Ondřej Brzobohatý
Ondřej Brzobohatý
Foto: Herminapress
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 2. 7. 2023

Někteří muži se snaží být blíže ženám. Jinými slovy je zajímá, jak ženský mozek funguje. Třeba šéfkuchař ze slavné televizní show o vaření Přemek Forejt (36) si již nějakou dobu lakuje nehty na nohou. Teď se se stejnou libůstkou - ale na rukou - pochlubil hudebník Ondřej Brzobohatý (40) na festivalu ve Varech. "To je spíše otázka pro sexuology. Když méně než jedno procento mužů si lakuje nehty, tak to samozřejmě vyhraněná libůstka je," řekl pro ŽivotvČesku.cz psycholog Jeroným Klimeš.

Reklama:

Někteří muži nosí sukně, jiným se zamlouvá třeba chůze v botách s vysokým podpatkem. Někteří si lakují nehty. Přitom lakování nehtů je spíše mezi ženami dlouhé roky populární módní trend.

Reklama:

Málokdo však tuší, že to byli právě muži, kteří zavedli lakování nehtů. Válečníci starověkého Babylonu si totiž lakovali nehty před bojem. Jejich rty byly často zbarveny, aby odpovídaly jejich nehtům.

Jedním z těch, kdo se před časem zviditelnil tím, že si lakuje nehty, je šéfkuchař Přemek Forejt, a to už v roce 2020. Tehdy na dotaz redakce vysvětlil, že to nemá nějaký konkrétní podtext. "Nevím vlastně proč. Jen tak. Ono to není ani nijak zajímavé, zkrátka mám namalované nehty na nohou, proč ne," vysvětlil tehdy Přemek Forejt pro ŽivotvČesku.cz svou libůstku, která mnohé ženy musí fascinovat.

Forejt v tom ovšem není sám. Teď se se stejnou »specialitkou« na filmovém festivalu ve Varech objevil hudebník Ondřej Brzobohatý, který nedávno světu sdělil, že je součástí uměleckého stylu nazvaného jako »drag queen«. Pro upřesnění je pod tímto významem specifikován muž, který oblečením, chováním a celkovou stylizací karikuje ženu a její typické chování.

Než Brzobohatý odhalil svou libůstku, jeho exmanželka Taťána Kuchařová ho v církevní žalobě obvinila z toho, že údajně v převleku ženy po ní měl vyžadovat postelové intimnosti. To však hudebník odmítl.

I když svět mužů se kvůli podobným »radůstkám« mění, výhodou pro tento »druh« mužů je, že s opačným pohlavím si může dlouhé hodiny povídat třeba o tom, zda je lepší dát přednost gelovým nehtům, nebo upřednostnit upravování vlastních.

Reklama:

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Reklama:
Reklama: