Nejen radost z pomoci druhým, ale také smutek. Dan Krejčík a Matěj Stropnický oplakávají nečekané úmrtí spolubydlící z Ukrajiny

Matěj Stropnický (vlevo) s přítelem Danielem Krejčíkem
Matěj Stropnický (vlevo) s přítelem Danielem Krejčíkem
Foto: Nextfoto
Alžběta Staňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 3. 6. 2022

Nezištná pomoc bližním s sebou bohužel přináší i smutné události. Na zámku v Osečanech tak momentálně probíhá smutek. Jedna z žen, kterou Dan Krejčík (27) a Matěj Stropnický (38) ubytovali na zámku, totiž podlehla vážné nemoci. O smutné události pár informoval na sociální síti. "Nezlobte se, je to citlivá věc. Nebudeme ji teď komentovat. Potřebuje to čas," uvedl pro ŽivotvČesku.cz mladší z partnerů těžkým hlasem.

Mezi lidmi, kterým mladý pár poskytl střechu nad hlavou, byla také paní Olga, která z Ukrajiny do Česka dorazila se synem. Bohužel se u ní po čase projevily zdravotní obtíže, a tak byla nucena vyhledat lékařskou pomoc.

Co na první pohled působilo banálně, se následně ukázalo být velmi vážným nádorovým onemocněním ve velmi pokročilém stadiu. Že je životní čas rodačky z Ukrajiny velmi omezený, bylo jasné po verdiktu lékařů.

Aktuálně mladý herec na sociální síti informoval o tom, že spolubydlící z Ukrajiny zemřela po boku svého syna, kterému byl Daniel Krejčík po celou dobu oporou. Dvojice na sociální síti také požádala, aby si na zesnulou všichni, kdo mohou, vzpomněli a uctili tak její památku.

O tom, zda bude v budoucnu možné například finančně pomoci osiřelému chlapci, zatím není zřejmé. Redakce ŽivotvČesku.cz vyjádřila oběma umělcům i blízkým zesnulé Olgy soustrast a nalezení síly ve velmi těžké životní situaci. "Je to skutečně citlivá věc. Nebudeme ji teď komentovat. Potřebuje to čas, ale děkujeme," uvedl Dan Krejčík se slzami v očích s tím, že se musí se smutnou událostí osobně vyrovnat.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.