Nejen radost z pomoci druhým, ale také smutek. Dan Krejčík a Matěj Stropnický oplakávají nečekané úmrtí spolubydlící z Ukrajiny

Nextfoto
Matěj Stropnický (vlevo) s přítelem Danielem Krejčíkem
Foto: Nextfoto
Alžběta Staňková | Redaktorka
alzbeta.stankova@zivotvcesku.cz
Publikováno: 3. 6. 2022

Nezištná pomoc bližním s sebou bohužel přináší i smutné události. Na zámku v Osečanech tak momentálně probíhá smutek. Jedna z žen, kterou Dan Krejčík (27) a Matěj Stropnický (38) ubytovali na zámku, totiž podlehla vážné nemoci. O smutné události pár informoval na sociální síti. "Nezlobte se, je to citlivá věc. Nebudeme ji teď komentovat. Potřebuje to čas," uvedl pro ŽivotvČesku.cz mladší z partnerů těžkým hlasem.

Mezi lidmi, kterým mladý pár poskytl střechu nad hlavou, byla také paní Olga, která z Ukrajiny do Česka dorazila se synem. Bohužel se u ní po čase projevily zdravotní obtíže, a tak byla nucena vyhledat lékařskou pomoc.

Co na první pohled působilo banálně, se následně ukázalo být velmi vážným nádorovým onemocněním ve velmi pokročilém stadiu. Že je životní čas rodačky z Ukrajiny velmi omezený, bylo jasné po verdiktu lékařů.

Aktuálně mladý herec na sociální síti informoval o tom, že spolubydlící z Ukrajiny zemřela po boku svého syna, kterému byl Daniel Krejčík po celou dobu oporou. Dvojice na sociální síti také požádala, aby si na zesnulou všichni, kdo mohou, vzpomněli a uctili tak její památku.

Ruská armáda se podle vojenského analytika Lukáše Visingra (39) blíží do bodu, který bude znamenat zlom ve válce na Ukrajině. "Někdo odhaduje, že se to stane už za měsíc, někdo až v srpnu," uvedl pro ŽivotvČesku.cz. Rusové podle britského ministerstva obrany aktuálně postupují v Luhanské oblasti na východě Ukrajiny pomalu a soustřeďují své síly na menším prostoru. Tím si ale podle Britů pro sebe vytváří riziko na jiných územích.

O tom, zda bude v budoucnu možné například finančně pomoci osiřelému chlapci, zatím není zřejmé. Redakce ŽivotvČesku.cz vyjádřila oběma umělcům i blízkým zesnulé Olgy soustrast a nalezení síly ve velmi těžké životní situaci. "Je to skutečně citlivá věc. Nebudeme ji teď komentovat. Potřebuje to čas, ale děkujeme," uvedl Dan Krejčík se slzami v očích s tím, že se musí se smutnou událostí osobně vyrovnat.

Potraviny jsou čím dál tím dražší a řada výrobců řeší, jak to udělat, aby si koncový zákazník kupoval jejich zboží pořád stejně i přes zvyšující se míru inflace, která v současnosti je více než čtrnáctiprocentní. V obchodech si tak mnoho lidí ani nevšimlo, že se zmenšují jejich oblíbené produkty. Pokud potravinářská firma uvede na trh například menší skleničku džemu, může si účtovat vyšší jednotkovou cenu, a přitom se opticky vyhnout »zdražení«, které by snížilo prodej. "Skutečně jdeme do doby, kdy si spotřebitelé budou muset dávat větší pozor na to, co ve skutečnosti nakupují," řekl pro ŽivotvČesku.cz ekonom Štěpán Křeček a o takzvané »skryté inflaci« promluvil.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu