Nejhorší noční můra rodiče. Otec našel důkazy o tom, že nejlepší kamarád znásilnil jeho malou holčičku. Pomsta byla krutá

Rodina Vjačeslava M. a jeho dcera, která byla v 8 letech znásilněna
Rodina Vjačeslava M. a jeho dcera, která byla v 8 letech znásilněna
Foto: Profimedia
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 29. 9. 2021

I přátelé někdy mohou ukrývat tajemství a temnou stránku, které lze jen těžko věřit. To byl také případ dvaatřicetiletého automechanika Olega Sviridova, jenž se uchýlil ke zvrácenému činu a znásilnil teprve osmiletou dceru svého nejlepšího přítele. Její otec se shodou náhod o odporném jednání Sviridova dozvěděl skrze videa v telefonu a přirozeně se nedokázal smířit s tím, že se někdo takto ohavným způsobem dotkl jeho dítěte. Pomsta přišla jako blesk z čistého nebe, bez ohledu na všechny možné následky.

Čtyřiatřicetiletý pracovník továrny v ruské Samaře Vjačeslav M. vkládal ve svého nejlepšího přítele Olega Sviridova velkou důvěru a myslel si, že je to skvělý a čestný chlap. Ukázalo se však, že vše je jinak a on musel čelit skutečnosti, která je pro každého otce bez přehánění noční můrou. Jeho malá dcerka se totiž stala obětí znásilnění, které spáchal právě jeho kamarád. Dívenka přitom nebyla jedinou obětí - videa v telefonu Sviridova odhalila další a ještě mladší děti, které si pedofil vybral ke svým zvráceným choutkám. Mělo jít o tři holčičky ve věku od pěti do osmi let, jak uvedl deník The Sun.

Myšlenky, které se zrodily v hlavě otřeseného otce poté, co viděl svoji dcerku prosící o to, aby mohla jít domů, vedly k jedinému – pomstít se. A tak mladý Rus vykopal hrob určený pro svého bývalého přítele a navíc kmotra dívenky. Poté, co ho po konfrontaci dohnal, nedokázal unést strašlivou pravdu a na místě ho ubodal. Advokátka Vera Podkolzinaová uvedla, že trest pro otce znásilněného děvčátka může být různý. "Je opravdu těžké říci, jaký trest si může vyslechnout, ale jeho případ má řadu polehčujících okolností," sdělila pro americký deník New York Post.

Ve prospěch obviněného muže se strhla lavina podpory, přes 1100 místních obyvatel podepsalo petici požadující zproštění všech obvinění proti Vjačeslavovi M. – lidé v něm vidí hrdinu, který ochránil jejich děti před potenciálními útoky pedofila. Komunita podporovatelů navíc založila i finanční sbírku. "Shromáždili jsme peníze, všem vám moc děkuji. Nepomohli příbuzní ani přátelé, ale cizí lidé z regionu," oznámil otec zadrženého Rusa.

Zatím není jasné, jaký osud otce-mstitele čeká, ale jedno je jisté. Vjačeslav M. má obrovskou podporu komunity a lidé na něj pohlíží jako na muže, který se zachoval správně a udělal, co musel. Otázkou však zůstává, jak se k vraždě, kterou spáchal, bude stavět soud.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.