Nejlepší český boxer Zdeněk Chládek pověsil rukavice na hřebík. Vyjmenoval všechna zranění

Zdeněk Chládek ukončil boxerskou kariéru
Zdeněk Chládek ukončil boxerskou kariéru
Foto: Archiv Zdeňka Chládka
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 5. 11. 2020

Česká jednička v amatérském ringu Zdeněk Chládek ukončil svou letitou kariéru. Někdejší bronzový medailista z juniorského mistrovství světa i Evropy se rozhodl pověsit rukavice na hřebík ve třiceti letech. "Do cesty se mi postavil ten nejtěžší soupeř, tím je zdraví a na něj jsem už neměl," řekl pro ŽivotvČesk.cz mimořádně technický nadaný boxer.

Chládek letos v únoru prodělal komplikovanou operaci ramene. A i když moc toužil stihnout o rok odložené olympijské hry, rameno mu vypovědělo službu. "Už jsem cítil, že to není ideální. Občas to dost bolelo a zdraví je na prvním místě, takže to nemělo moc smysl lámat přes koleno," řekl pro ŽivotvČesku.cz Chládek, který se za svou téměř dvacetiletou kariéru mezi šestnácti provazy potýkal s několika zdravotními nepříjemnostmi.

"Když vezmu celý výčet, tak poprvé v patnácti letech jsem měl ze sparingu naražený nos, pokud jde o roztržené obočí, tak to bylo celkem čtyřikrát a jednou jsem byl operován s pravým ramenem. Nesmím zapomenout na výron kotníku, který jsem měl třikrát a také natržený biceps. Jednu operaci levého ramene mám také za sebou, natrženou šlachu ruky," vyjmenoval pro ŽivotvČesku.cz s úsměvem talentovaný rohovník, který v nejtěžších fázích přípravy na prestižní turnaje dokázal zvládnou i dva až tři tréninky za den.

Účastník olympijských her v roce 2012 v Londýně získal během své úspěšné kariéry řadu ocenění. Celkem odboxoval v ringu 374 zápasů, z toho si připsal 336 výher a devětkrát remizoval. Stal se sedmnáctkrát mistrem ČR z toho devětkrát v mužích. Je pětinásobným vítězem Grand prix Ústí nad Labem.

Předseda Pirátů Ivan Bartoš (41) má mimo politiku řadu koníčků. Mezi ně se rozhodně řadí s...


Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu