Nejlepší český boxer Zdeněk Chládek pověsil rukavice na hřebík. Vyjmenoval všechna zranění

Zdeněk Chládek ukončil boxerskou kariéru
Zdeněk Chládek ukončil boxerskou kariéru
Foto: Archiv Zdeňka Chládka
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 5. 11. 2020

Česká jednička v amatérském ringu Zdeněk Chládek ukončil svou letitou kariéru. Někdejší bronzový medailista z juniorského mistrovství světa i Evropy se rozhodl pověsit rukavice na hřebík ve třiceti letech. "Do cesty se mi postavil ten nejtěžší soupeř, tím je zdraví a na něj jsem už neměl," řekl pro ŽivotvČesk.cz mimořádně technický nadaný boxer.

Chládek letos v únoru prodělal komplikovanou operaci ramene. A i když moc toužil stihnout o rok odložené olympijské hry, rameno mu vypovědělo službu. "Už jsem cítil, že to není ideální. Občas to dost bolelo a zdraví je na prvním místě, takže to nemělo moc smysl lámat přes koleno," řekl pro ŽivotvČesku.cz Chládek, který se za svou téměř dvacetiletou kariéru mezi šestnácti provazy potýkal s několika zdravotními nepříjemnostmi.

"Když vezmu celý výčet, tak poprvé v patnácti letech jsem měl ze sparingu naražený nos, pokud jde o roztržené obočí, tak to bylo celkem čtyřikrát a jednou jsem byl operován s pravým ramenem. Nesmím zapomenout na výron kotníku, který jsem měl třikrát a také natržený biceps. Jednu operaci levého ramene mám také za sebou, natrženou šlachu ruky," vyjmenoval pro ŽivotvČesku.cz s úsměvem talentovaný rohovník, který v nejtěžších fázích přípravy na prestižní turnaje dokázal zvládnou i dva až tři tréninky za den.

Účastník olympijských her v roce 2012 v Londýně získal během své úspěšné kariéry řadu ocenění. Celkem odboxoval v ringu 374 zápasů, z toho si připsal 336 výher a devětkrát remizoval. Stal se sedmnáctkrát mistrem ČR z toho devětkrát v mužích. Je pětinásobným vítězem Grand prix Ústí nad Labem.


Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.