Nejmladší matka historie. Holčička přivedla v 5 letech na svět miminko. Svého syna přežila a dnes je jí 86 let

Ilustrační snímek
Ilustrační snímek
Foto: Pixabay.com
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 20. 1. 2021

Šokující příběh teprve pětileté holčičky Liny Marcely Medinové de Juradové, která přivedla v tomto věku na svět dítě a stala se tak historicky nejmladší matkou, dodnes vzbuzuje zájem veřejnosti. Její život se ve vteřině změnil o 360 stupňů a místo aby řešila problémy dětí jejího věku, musela čelit dosud nevídané situaci, která byla i pro medicínu naprostou raritou. Ustát musela také obrovský tlak médií, který jí vnucoval horentní sumy peněz za její příběh a fotky.

Na jaře roku 1939 měla rodina pětileté Liny žijící v okrese Ticrapo peruánské provincie Castrovirreyna obavy kvůli tomu, že holčičce neustále rostlo bříško, které se za dobu sedmi měsíců rapidně zvětšilo a vypadalo jako masivní otok.

Její matka Victoria Losea se obávala nejhoršího, že by mohlo jít o nádor, a tak se s ní vydala do města Pisco, kde byl vedoucím lékařem Gerardo Lozada, jak uvedl web ohmymag.co.uk. Ten už nemohl po takové době přehlédnout něco tak evidentního a po vyšetření, kterými se o všem ujistil, oznámil nikoli diagnózu rakoviny, ale těhotenství.

Lina byla v očekávání, konkrétně v 7. měsíci. Věci nabraly neuvěřitelný spád, protože pouhých šest týdnů poté (dívence bylo 5 let, 7 měsíců a 21 dní) se stala nejmladší matkou v historii, když porodila zdravé dítě. Informace o otci nikdy neuvedla a její rodina se od té doby snažila maximálně vyhýbat jakékoli publicitě a uvádění informací o Lině a jejím synovi na veřejnosti. Chlapce pojmenovala po svém lékaři, který mu pomohl na svět - tedy Gerardo.

In the early spring of 1939, parents in a remote village in Peru noticed that their 5-year-old daughter’s belly became...

Zveřejnil(a) Pictures In History 2.0 dne Sobota 26. prosince 2020

Případ samozřejmě řešila i peruánská policie. Mezi podezřelými byl nejen Linin otec, ale také bratr trpící psychickou poruchou. Otec byl zatčen za sexuální obtěžování a zneužívání. Vyšetřování však ani u jednoho neprokázalo, že by byli viníky celé situace a neexistovaly ani žádné důkazy.

Porod 5leté Liny byl pro lékaře velkou výzvou, protože její tělo nemohlo být logicky připravené na zvládnutí klasického přirozeného porodu. Kvůli příliš malé a úzké pánvi vznikly komplikace, a tak musel být proveden císařský řez. Naštěstí zdravotníci a porodník, kterým byl Gerardo Lozada, společně prokázali obrovskou profesionalitu a děvčátko porodilo 14. května 1939 chlapečka s nízkou porodní váhou 2,7 kilogramů. Po několika dnech v nemocnici byla Lina s novorozeným synem propuštěna.

Všichni řešili, jak mohlo vlastně teprve dítě otěhotnět. Holčička začala menstruovat už ve třech letech a hlubší vyšetřování ukázalo, že u ní nastal stav, kterému se odborně říká »předčasná puberta«, která ale nastává standardně většinou v 8 až 9 letech, informoval web medium.com. Děsivým faktem zůstalo to, že u ní ovulace začala už ve věku osmi měsíců.

Zveřejnil(a) FactAttack dne Čtvrtek 14. ledna 2021

Nastala dlouhá léta mlčení, kdy byli Lina a Gerard vychováváni v rodné vesnici jako sourozenci. Celou pravdu se chlapec dozvěděl, až když mu bylo 10. Totožnost jeho otce zůstala skrytá a vyrůstal jen s biologickou matkou. Ta se ve 33 letech provdala za Raula Jurada a Gerardo tak získal nevlastního otce, který zaplnil prázdné místo po tom skutečném. Lida znovu otěhotněla a porodila druhého syna, který dostal jméno Raul po otci.

Život občas přináší opravdu bizarní situace – za některé je člověk rád, na jiné by raději ...

V roce 1979 přišla bolestná ztráta, protože tehdy skoro 46letá Lina přišla o syna Gerarda, který podlehl ve 40 letech leukémii. Nikdy neměl šanci poznat vlastního otce, jehož identita nebyla nikdy zveřejněna. Manželé Juradovi se i nadále snažili vyhýbat pozornosti a v roce 2002 žili v chudé peruánské provincii Little Chicago. V letošním roce Lina oslaví 87. narozeniny. Jejímu zesnulému synovi Gerardovi by bylo 82 let.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu