Nejnebezpečnější je školní třída, domnívá se kvůli koronaviru vláda. Prý víc než akce se 100 lidmi

Škola
Škola
Foto: pixabay.com
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 3. 5. 2020

Někteří Češi nechápou postup rozvolňování opatření proti koronaviru. Prý je zarážející, že školy budou i nadále kromě výjimek zavřené, ale do kina, divadla nebo hudební festival do 100 lidí se smí. Epidemiolog Ratislav Maďar to vysvětlil.

Proč se může chodit do kina, ale děti do školy nemohou? Taková otázka teď na sociálních sítích zaznívá velmi často. Češi nechápou, proč se opatření někde rozvolnila, ale ve školách zůstávají kromě výjimek přísná.

Důvod je podle epidemiologa Rastislava Maďara jednoznačný. Ve škole prý nelze téměř uhlídat, aby se k sobě žáci nepřibližovali a dodržovali další hygienická pravidla. Na akci, třeba festivalu do 100 lidí, je to prý snazší.

Rozestupy

"Jedná se o epidemiologická rizika, a to je blízkost a délka kontaktu. Nelze se reálně domnívat, že skupina studentů bude dodržovat rozestupy," řekl tn.cz Maďar.

"Budou se spolu bavit bez roušek, na blízkou vzdálenost, budou spolu jíst, budou si spolu dávat kafe, protože tam budou celý den, nebo přinejmenším celé dopoledne. Zohledňujeme různé faktory a snažili jsme se nevynucovat nic, pokud to není bezpodmínečně nutné," dodal.

Do škol mohou od 11. května maturanti a žáci devátých tříd. Ostatní si ještě počkají.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.