Nejnovější snímky narkomanky Katky z dokumentu filmařky Třeštíkové ukazují zbídačenou ženu bojující s vlnou veder. Drogu vyměnila za kornout

Autor: ŽivotvČesku | Katka
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 27. 7. 2022

Mnozí mají v paměti slavný dokument režisérky Heleny Třeštíkové (73) s názvem Katka. Hlavní postava filmového díla zažívá období, které je pro ni typické - toulá se ulicemi hlavního města v doprovodu neznámého muže, alespoň o tom svědčí snímky, které jeden z fanoušků umístil do facebookové skupiny, jehož hlavním tématem je známý dokument a zejména jeho hlavní aktérka. Jedna z fotografií pak ukazuje, jak Katka Bradáčová (46) bojuje se současnou vlnou veder, když v ruce u stánku s novinami postává se zmrzlinou v ruce. Pro ŽivotvČesku.cz před necelým rokem v rozhovoru na kameru uvedla, že má velké plány. "Chceme si něco pronajmout," těšila se.

Katka Bradáčová, která se díky emotivnímu dokumentárnímu filmu stala symbolem toho, jaké zlo umí napáchat tvrdé drogy, se v poslední době nejčastěji pohybuje v okolí pražského metra Anděl.

Před více než rokem pak byl po jejím boku přítel Ivo a pár se staral o nového psa jménem Zodiac. Její původní čtyřnohý kamarád jménem Sargon, který Katce dělal společnost tři roky, byl prý chronický útěkář. Na konci roku 2020 skončil třikrát v útulku, nakonec ho adoptoval nový majitel.

Katka Bradáčová před rokem našla nový životní směr a věřila, že vše bude už jen dobré, alespoň s takovými slovy si stoupla před objektiv kamery a redakci ŽivotvČesku.cz poskytla rozhovor. "Mám nové plány. Mám teď už i občanku a Ivo má taky občanku a chceme si něco pronajmout nebo jít na ubytovnu," tvrdila.

Podle posledních snímku z pražské metropole to vypadá, že se ale nic výrazného v jejím životě nezměnilo. S neznámým mužem se toulá Prahou a vše, co potřebují, mají ukryté v batozích. Zároveň bojují s vlnou veder s pomocí chladivé pochoutky, kterou zmrzlina jednoznačně je - tu má Katka na snímku vlevo v ruce. Jako správná gurmánka si dopřává lidově řečeno »tu v kornoutku«.

Katka Bradáčová s přítelem Ivem, se kterým v době, kdy pro ŽivotvČesku.cz poskytla rozhovor, randila druhým rokem, a trávila noci v místě, které má střechu. 

"Je tam voda, střecha, je tam teplo. Není to tak špatný. Žije se mi na současné poměry dobře, myslím si, že jsou na tom mnozí hůř," uvedla tehdy pro ŽivotvČesku.cz nejslavnější narkomanka Česka.

Katka Bradáčová
Katka Bradáčová
Foto: ŽivotvČesku

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.