Nejprve předělaný nos z Íránu, teď z Turecka opravený zadek, na který si chvíli nesedne. Slovenka žijící v ČR Lela Vémola řeší i cenu, uvedl chirurg

Lela Vémola
Lela Vémola
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 8. 6. 2023

Někdo k narozeninám dostane dárek, který mu »sedí« lidově řečeno jako zadek na hrnci, Lela Vémola to má opačně. Chvilku si totiž pravděpodobně vůbec nesedne. V den svých čtyřiatřicátých narozenin (uplynulá neděle) zamířila letecky do Turecka. To, co vypadalo jako dovolená, bude podle sdělení plastického chirurga, kterého oslovila redakce ŽivotvČesku.cz, pár dnů procházka peklem. Na několika místech silikonem vybavená blondýna cestovala totiž dle svých slov na plánovanou reoperaci - implantát v pozadí změnil pozici a tvar - kterou měla podstoupit ve středu odpoledne. Šlo o poměrně drahý zákrok. Zajímavostí v »umělohmotném« příběhu manželky MMA zápasníka Karlose Vémoly (37) je, že mimo jiné má za sebou plastickou návštěvu Íránu, kde jí před necelým rokem »vyladili« nos.

Jestli v ČR někdo o silikonových implantátech a estetických klinikách něco ví ze své vlastní zkušenosti, tak Lela Vémola by se klidně mohla živit jen tím, že o tom bude pořádat přednášky. Přívětivá blondýna s uměle získanými parametry fyzického vzhledu se v současnosti nachází v Turecku. A to kvůli tomu, že má mít po reoperaci implantátu v zadku, který si nechala před šesti lety aplikovat.

Sama o tom někdejší slovenská modelka žijící v ČR informovala, a to na svém profilu na sociální síti Instagram v takzvaném příběhu.

"Před šesti lety jsem absolvovala operaci zvětšení pozadí. Důvod byl, že jsem se necítila atraktivní, přitom jsem i cvičila, ale nikdy jsem nedocílila vysněného výsledku. Bohužel se stalo, co jsem nepředpokládala, podcenila jsem pooperační doporučení a pokyny. Mezitím mi ale do cesty přišly nejkrásnější momenty života. Stala jsem se mámou a prioritou byla rodina a ne to, jak vypadám. Přišel čas, kdy mi implantáty začaly způsobovat komplikace, přičemž jsem se musela rychle rozhodnout a zmobilizovat všechny síly, abych odletěla," uvedla Lela Vémola ve svém vyjádření, které je k dispozici i na jejím profilu na sociální síti Instagram, ohledně zákroku s tím, že lékař pracující pro tureckou kliniku konstatoval, že operace je nevyhnutelná.

Redakce ŽivotvČesku.cz kontaktovala několik estetických klinik ohledně zákroku Lely Vémoly v tureckém Istanbulu. Ovšem v ČR nejde o zcela typický zákrok, jako je třeba úprava ňader. Nakonec se k věci vyjádřil lékař, který si ale vyžádal, aby redakce neuváděla jeho jméno, a to z důvodu, že detaily zákroku Lely Vémoly nezná a jeho vyjádření je potřeba vnímat spíše jako informativní příklad.

"Podle uvedených informací jde o zákrok s implantátem. A to si pár dnů na zadek nesedne. Počítejme týden až deset dnů. Nějaká přiměřená aktivita půjde tak po měsíci. Remodelace v tomto případě je stále zákrok, který se týká velkého hýžďového svalu. Pokud by v rámci výplně šlo o vlastní tuk, tak se nejprve dělá liposukce a následně výplň, to může být v Česku cenově okolo 70 až 90 tisíc korun. Vyplnění kyselinou hyaluronovou, to se bavíme o částce od 50 do 150 tisíc korun dle objemu. Proč Turecko? Jde o cenu, která v průměru vychází v tamním klima lépe, i když postupně s časem a ekonomickými okolnostmi se to v jednotlivých zemích pomalu mění. Ale stále se do Turecka a jiných zemí, jako je Egypt, Írán, který zhruba už v roce 2015 zažil boom v rámci plastické chirurgie, kdy se tam dnes dělá zhruba na 40 tisíc zákroků ročně, jezdí za cenou. Jsou v těchto destinacích samozřejmě i špičkoví odborníci, ale cena je u nich mnohdy totožná, ojediněle i vyšší ve srovnání s tím, jaká je v západní Evropě. Ale v těchto končinách je to často o individuálním nastavení. Jsou ale i příkladem na tamních klinikách možnosti, že se tam klient přepraví s vlastním specialistou," uvedl pro ŽivotvČesku.cz odborník, který zároveň upozornil na to, že v rámci »reklamace« může dojít k dalším nákladům, které pro klienta nemusí být příjemné. V medicíně v ČR podle jeho slov neexistuje žádná zákonem daná záruka. Jestli je to v jiných zemích jinak, odmítl spekulovat.

Není to poprvé, kdy Lela Vémola vyhledala služby estetické kliniky v zahraničí. V říjnu roku 2022 odcestovala do Íránu, kde podstoupila plastickou operaci nosu. S provedením té předchozí totiž nebyla spokojená. V Teheránu proto na soukromé klinice podstoupila reoperaci nosu, a aby příležitost využila do jejího maxima, nechala si upravit také oční víčka.

Na sociální síti Instagram se tehdy pochlubila prvním pohledem na výsledek operace. "První foto po odstranění dlahy a stehů. Ještě měsíc musím nosit náplasti na fixaci nosu. Celý nos se mi od základu předělal, přesně takový přirozený jsem chtěla. Nechtěla jsem mini nos ani jiné extrémy. Chtěla jsem nos, co bude pasovat k mojí tváři. Samozřejmě nos ještě půl roku sedá. Je to proces," uvedla influencerka, která byla prý s prací íránského chirurga velice spokojená.

Lela Vémola je manželkou MMA zápasníka Karlose Vémoly. Společně vychovávají dvě děti, starší Lili a mladšího Rockyho. Dvojice se v srpnu roku 2022 po několikaleté bouřlivé známosti »veřejně« vzala v pražské metropoli. Mělo jít ale hlavně o show, skutečná svatba se tajně v kruhu nejbližších měla konat o pár dnů dříve.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.