Nejslavnější vodník Josef Dvořák: Dlouho už nepřišla nabídka na nějakého hastrmana, tak čekám

Herec Josef Dvořák
Herec Josef Dvořák
Foto: nextfoto.cz
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 23. 1. 2021

Sluší mu to dnes víc, než když v roce 1974 točil svou první větší filmovou roli Bédy Hudečka v nestárnoucí filmové komedii Jáchyme, hoď ho do stroje. Josef Dvořák (78) se ale do paměti lidí zapsal zejména tím, že ve své kariéře odehrál desítky různých vodníků. Stigma populární role ovšem nebere jako nutné zlo. Naopak mu role chybí. "Dlouho už nepřišla nabídka na nějakého hastrmana a čekám, až se objeví scénář," řekl pro ŽivotvČesku.cz herec.

Za Čochtana a další zelené mužíky byl v minulosti uveden do Rekordní síně slávy v Pelhřimově. Kolik vodníků ho životem provázelo, herec netuší. Ale málo jich nebylo.

"Dlouho už nepřišla nabídka na nějakého hastrmana a čekám, až se objeví scénář. Nějakého hastrmana bych si s chutí zahrál. Když se potkám s lidmi, tak v jednom kuse se na to vyptávají, pořád to mezi lidmi poletuje," prozradil pro ŽivotvČesku.cz Josef Dvořák, který si zeleného mužíčka s mokrým šosem zahrál v mnoha pohádkách, v seriálu Arabela a také v divadelním muzikálu Divotvorný hrnec.

V současnosti se nejvíce těší, až epidemie bude zvládnutá a život se vrátí do starých kolejí jako tomu bylo před tím, než vir paralyzoval celý svět. "Současnou dobu vnímám jako všichni ostatní a těším se na to, kdy se vrátíme na jeviště a budeme si moct zahrát," řekl pro ŽivotvČesku.cz herec.

Josef Dvořák se pro ŽivotvČesku.cz ohlédl do minulosti, tedy období, kdy jeho tvář dominovala na televizní obrazovce. "Když se v televizi náhodou objeví pořady jako Jedeme dál, Dva z jednoho města a podobně a když náhodou moje oko padne na obrazovku a vysílají je, tak s údivem zjišťuji, co se všechno změnilo. Odstraním zrcadlo, abych to nekonfrontoval, protože to je více než třicet let," dodal s úsměvem respektovaný herec.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.