Největší podpora Danuši Nerudové přišla nečekaně. Slavný český moderátor vyjmenoval 3 důvody, čím ho přesvědčila

Danuše Nerudová
Danuše Nerudová
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 30. 11. 2022

Sportovní terminologií by šlo říct, že nejmladší adeptkou na funkci prezidenta v nadcházejících volbách z »top devítky« je čtyřiačtyřicetiletá Danuše Nerudová. Spolu s bývalým představitelem armády a NATO Petrem Pavlem (61) jsou jedinými dvěma uchazeči o prezidentské křeslo, kteří kandidují s podporou řadových občanů. Nominaci ostatních podpořili poslanci nebo senátoři. V současnosti vyjadřuje velkou podporu bývalé rektorce Mendelovy univerzity populární moderátor Honza Musil (55), který redakci ŽivotvČesku.cz na dotaz vysvětlil, proč se tak rozhodl.

"Zaprvé je to žena, to znamená, že je to velmi příjemná změna. Zadruhé je Danuše Nerudová odborník, který neřeší minulost, ale budoucnost, což je pro naši zemi velmi důležité. A zatřetí je to naděje v mnoha ohledech. Ať to vezmu jako symbol funkce prezidenta, naděje ekonomická, protože ekonomice rozumí, ale hlavně naděje, která umí naslouchat, a to i lidem, kteří ji nemusí," zdůvodnil pro ŽivotvČesku.cz charismatický moderátor.

Petr Pavel je z prezidentských kandidátů největším sázkovým favoritem na post hlavy státu. Na druhé místo se u některých sázkových kanceláří dostala poprvé od začátku října Danuše Nerudová těsně před Andreje Babiše. Ten je ale favoritem na výhru hned v prvním kole voleb. Vyplývá to z dat sázkových kanceláří zveřejněných na webech.

Ministerstvo vnitra v pátek oznámilo, že do voleb zaregistrovalo devět uchazečů, 12 podle něj nesplnilo zákonné podmínky. Tři z vyřazených kandidátů se proti rozhodnutí odvolají, další o tom uvažuje. Termín na podání mají kandidáti do poloviny týdne a soud má na verdikt 15 dnů.

První kolo voleb nástupce Miloše Zemana bude v pátek a v sobotu 13. a 14. ledna příštího roku a případné druhé kolo voleb v pátek a v sobotu 27. a 28. ledna.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.