Největší zklamání letošního Českého slavíka. Nikdo mě nepozval, potěšilo by mě to, zarmouceným hlasem svěřil Felix Slováček

Hudebník Felix Slováček
Hudebník Felix Slováček
Foto: Nextfoto
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 19. 11. 2021

Anketa populární hudby Český slavík se vrátila po čtyřech letech. Slavnostní ceremoniál se uskutečnil v Hudebním divadle Karlín. Moderování se ujala dvojice Aleš Háma (48) a Ondřej Sokol (50). Slavnostní večer si nenechala ujít řada pozvaných, kteří usedli v sále, ale ani televizní diváci. Už v úvodu byla cítit radost přítomných, že nová podoba ankety je pod patronací miliardáře a matematika Karla Janečka (48). Mezitím, co v sále se všichni usmívali a bavili, opravdovou bolest prožíval hudebník Felix Slováček (78). Nebyl pozván a pro ŽivotvČesku.cz zlomeným hlasem svěřil, že mu to je líto.

"Nikdo mě na Slavíky nepozval. Nechci říct, že jsem zklamaný... Ale řeknu zcela otevřeně, že bych se skutečně potěšil, kdybych tam mohl být se všemi známými a kamarády muzikanty," řekl zarmouceným hlasem pro ŽivotvČesku.cz hudebník Felix Slováček s tím, že televizní přenos nemůže sledovat.

"Kdybych byl pozvaný, měl bych program. Takhle jsem jel se známými do Polska, kde aktuálně jsem," dodal pro ŽivotvČesku.cz legendární hudebník s tím, že je to podruhé v životě, kdy se mu stalo, že nebyl na galavečer pozván.

Zahájení ankety bylo velkolepé. Píseň Do nebe se propadám v úvodu zahrála kapela Kryštof. Během galavečera živě vystoupila Ewa Farna či její kolega Marek Ztracený.

Organizátoři avizovali, že letos se ceny budou udělovat v pěti kategoriích: zpěvák, zpěvačka, kapela, objev roku, hip hop a rap a dále, že bude udělena cena Absolutní slavík. Celkem v anketě letos hlasovalo téměř 210 tisíc hlasujících. Rozdali přes 1,6 milionu hlasů.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.