Nejvlivnější žena Česka s duší bohyně přírody: Alena Schillerová je také obdivovatelka čeledi bažantovitých

Ministryně financí je milovnicí přírody.
Ministryně financí je milovnicí přírody.
Foto: Archiv AS
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 12. 6. 2020

Ministryně financí Alena Schillerová dosáhla velmi zajímavého prvenství. Časopis Forbes ji vyhlásil nejvlivnější ženou Česka. A rozhodně právem. Důvodem podle časopisu je, že žádná žena u nás nehospodaří s větším množstvím peněz, žádná nemá v současnosti přímý vliv na tolik oborů a odvětví zároveň. A nejen to! Také žádná žena tolik nemiluje přírodu...

I když se to někomu nemusí líbit, první dáma Babišovy vlády přímo ovlivňuje životy každého z nás. Nejde jen o správu veřejných financí, ale například i o její kroky během současné koronavirové krize.

Časopis Forbes tak poprvé vyhlásil za nejmocnější ženu roku 2020 právě Schillerovou. A to právem, i s ohledem na její angličtinu. Poprvé žebříček představil v říjnu 2012. Tentokrát z 300 žen jasně bodovala ministryně financí, která si s hrdostí páva došla pro prvenství.

Prvenství i bez angličtiny

Pomohlo jí nejspíše, že nejen ovládá státní peníze, ale také že je velmi výraznou milovnicí přírody. O tom svědčí její set nových snímků, které najdete v galerii a budete po jejich zhlédnutí vidět zeleně ještě několik dnů.

Rozhodně pozornost upoutal snímek s pávem, který aktuálně baví český internet. A právě tento snímek při výběru nejvlivnější ženy světa dal zapomenou zřejmě i na její horší angličtinu.

Paní ministryně si ale tento týden vybrala i jiné prvenství - a to titul Absurdita roku 2020, ve které získaly první pozici tři sazby DPH na pivo, ve které se nevyznají ani hospodští ani provozovatelé restaurací. Právě ona byla jejich autorkou.

Co byste měli vědět o pávovi:

Páv je rod ptáků řazený do čeledi bažantovitých. Zahrnuje druhy páv korunkatý a páv zelený.

Jako páv se česky označuje i jediný druh rodu Afropavo, páv konžský (Afropavo congensis). (zdroj: wikipedia)

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.