Někdejší moderátor Martin Severa je stále sympatický elegán. Stárnutí mu sluší, říká kolegyně Eva Jurinová

Bývalý moderátor Martin Severa
Bývalý moderátor Martin Severa
Foto: Profimedia.cz
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 28. 9. 2020

Moderátor Martin Severa (64) byl oblíbenou tváří televizní obrazovky od začátku devadesátých let. Příští rok oslaví 65. narozeniny, ale stále je to sympaťák, který neztrácí své pověstné charisma.

Bývalá televizní hvězda Martin Severa uváděl zpravodajskou relaci po boku kolegyně Martiny Kociánové (49). Spolu tvořili divácky oblíbenou moderátorskou dvojici a oba působili nejen sympaticky, ale vnášeli do své práce také profesionalitu. Rodák z obce Velká nad Veličkou působil na začátku kariéry jako učitel ekonomie a českého jazyka. V roce 1992 začínal ve zpravodajství České televize a o dva roky později přijal nabídku na pozici moderátora pro komerční stanici Nova.

Tehdy se dostal do širšího povědomí a stal se populární tváří zpravodajství. Byl typický svými černými vlasy, knírkem a širokým úsměvem. Později se jeho kolegyní stala zkušená novinářka Jitka Obzinová (56). Jako moderátor na Nově »odsloužil« několik let a po svém odchodu v roce 2000 se stále zdržoval v mediální sféře. Pracoval ve funkci tiskového mluvčího Ministerstva zemědělství České republiky a během dalších let moderoval na několika různých televizních stanicích. Uplatnil se také jako spisovatel a výsledkem jsou jeho dvě úspěšné autorské knihy.

Martin Severa je i dnes jako zralý šedesátník charismatická osobnost. Čas běží všem stejně a přesto, že moderátor přirozeně zestárl a oholil svůj tak typický knír, vypadá pořád velmi dobře. A jak vzpomíná na usměvavého »zprávaře« tehdejší kolegyně Eva Jurinová?

"Můj dvorní parťák byl Zbyněk Merunka, ale než jsme spolu začali pracovat, tvořila jsem přibližně půl roku moderátorskou dvojici s Martinem Severou, který je velký profesionál a měl rád příjemné a milé ženy. Dostával hodně obdivných dopisů a byl na to pyšný. Následně jsme se v roce 2012 setkali v jiné televizi coby moderátoři a musím rozhodně uznat, že mu stárnutí velmi sluší. Co teď dělá přesně nevím, ale slyšela jsem, že pracuje pro nějakou agenturu," řekla Eva Jurinová pro ŽivotvČesku.cz.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.