Několikrát vystřízlivěl, dnes znovu stojí na hraně. Ben Affleck přiznal, že má sklony smutek zapíjet alkoholem

Herec Ben Affleck
Herec Ben Affleck
Foto: Showpix.cz
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 20. 1. 2021

Magazín People informoval o tom, že herec a miláček žen Ben Affleck (48) je opět volný. Kubánská přítelkyně Ana de Armasová (32) a vyléčený alkoholik se měli rozejít po vzájemné dohodě. Affleck byl naposledy v léčebně v roce 2018 po rozvodu s Jennifer Garnerovou (48) a ve vzduchu tak visí obavy, že po dalším nepodařeném vztahu závislosti opět propadne.

Ben Affleck je sice známý filmový hrdina, ale také především křehký člověk, který sám přiznal, že má tendenci smutek zapíjet. "Snažil jsem se špatné pocity zahnat alkoholem. Ale z toho jsem měl ještě horší pocity a tak jsem pil zase o něco víc. Zvrhlo se to v kolotoč, ze kterého nešlo vyskočit,“ řekl pro The New York Times.

"Pil jsem docela běžně dlouhodobě, víc a víc jsem začal pít, když se mi definitivně rozpadalo manželství. Na jeho konci měl alkohol také svůj podíl,“ přiznal Affleck, který se nyní vzpamatovává z rozchodu s Anou de Armasovou a ve vzduchu proto visí obavy, že by mohl žal opět zapíjet.

Ben se snaží na alkohol nemyslet a nic si nevyčítat. "Není to dobré pro psychickou kondici, uvažovat nad několika návraty k závislosti a bičovat se za ně. Když člověk udělá chybu, musí se vzpamatovat, poučit a posunout,“ řekl s optimismem.

Poprvé se Ben Affleck léčil v protialkoholní léčebně v roce 2001, podruhé v roce 2017 a naposledy v roce 2018. "Kamarád mi řekl, že jestli začnu znovu, tak se upiju k smrti,“ svěřil. Přiznal také, že se zapsal k anonymním alkoholikům, kde o svých problémech mluví.

Proslavila se jako hvězda Disney, kdy se v podstatě přes noc stala populární teenagerkou. ...

Alkoholismus Ben viděl i u svého otce. "Přestal pít, až když mi bylo asi 19 let. Já se stydím hlavně za to, že jsem se k závislosti několikrát vrátil. Byl jsem vícekrát vyfocen opilý a bylo to na internetu, viděly to i mé děti,“ připustil.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu