Nekompromisní ministr Jan Hamáček: Zavřít noční podniky a bary od 22. hodiny

Ministr vnitra Jan Hamáček
Ministr vnitra Jan Hamáček
Foto: Profimedia.cz
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 15. 9. 2020

Počet nakažených koronavirem způsobující onemocnění COVID-19 na území České republiky raketově roste. Začíná se plnit černý scénář, kdy roste i počet klinických případů vyžadující hospitalizaci. Ministr vnitra Jan Hamáček (41) jednoznačně volá po ochraně rizikové skupiny. Pro ŽivotvČesku.cz sdělil, že aktuálně je na místě omezit provozní dobu podniků, kde dochází k největšímu přenosu infekce.

"Myslím si, že to, co udělalo ministerstvo zdravotnictví, je adekvátní. Tedy vrátily se roušky, sice pozdě, ale vrátily se. Co teď je největší problém, jsou hromadné akce, jinými slovy noční podniky. To znamená bary v Praze a dalších městech, kde se shlukuje velký počet lidí a tam by bylo na místě omezit otevírací dobu," řekl pro ŽivotvČesku.cz první místopředseda vlády a ministr vnitra Jan Hamáček.

Situace, pokud jde o nárůst počtu nakažených, je alarmující. Řada odborníků varuje, že by mělo dojít ke striktnějším opatřením jako třeba zavření škol, protože se ocitáme v situaci, kdy další dny budou znamenat tisíce nakažených za den. Jan Hamáček je názoru, že další opatření by se mělo týkat zejména zkrácení doby již uvedených podniků, nikoliv v tuto chvíli škol, kde přenos není tak silný.

Hamáček se zaměřuje na nejvíc problematická místa, kterými jsou v tuto chvíli noční podniky. "Z mého pohledu od 22. hodiny tyto podniky uzavřít v současné situaci, zejména pokud bude nárůst dále raketový a vyčkat, jak se dál bude bude vše vyvíjet," dodal pro ŽivotvČesku.cz Hamáček.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.