Německo považuje už celou Českou republiku za epidemicky rizikovou. Umístilo ji na »černou listinu«

Ilustrační snímek
Ilustrační snímek
Foto: Pixabay.com
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 25. 9. 2020

Německo rozhodlo, že Česká republika v souvislosti s koronavirem není bezpečnou zemí. A zařadilo ji na seznam epidemicky rizikových oblastí.

O tom, že celou Českou republiku považuje Německo za rizikovou zemi, informoval ministr zahraničí Tomáš Petříček na svém Twitteru.

Ve středu Německo na »černou listinu« k Praze a Středočeskému kraji přidalo s výjimkou Ústeckého a Moravskoslezského kraje všechny zbývající české regiony. To se ale změnilo v pátek, kdy celou Českou republiku označilo za rizikovou.

Pro zařazení na německý seznam rizikových platí podmínka překonání hranice 50 nakažených na 100.000 obyvatel. A to posledních sedm dní. Dále epidemický vývoj v dotyčné zemi.

Pro cesty z rizikových oblastí do Německa je požadován negativní test na koronavirus, nebo povinná karanténu s následným testem v Německu. Od října bude vyžadována karanténa plošně, ukončit ji bude možné až po pěti dnech negativním rozborem. Výjimky prozatím mají řidiči kamionů či pendleři, pokud nemají příznaky nemoci covid-19.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.