Německý ovčák hrdinou: Sedmiměsíční štěně zachránilo batole, které se ztratilo v lese během bouře

Ilustrační snímek
Ilustrační snímek
Foto: Pixabay.com
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 13. 11. 2020

Ne nadarmo se říká: Pes, nejlepší přítel člověka. Loajalitu a oddanost prokázalo teprve sedmiměsíční štěně německého ovčáka jménem Dasher, které zachránilo dvouletého chlapce, který se ztratil matce a dědečkovi z dohledu. Díky zvířecímu kamarádovi dokázal přežít děsivou noc za bouře v lese a nakonec ho našla policie, která po něm vyhlásila pátrání.

Dojemný příběh přátelství mezi psem a dítětem se odehrál v australském městě Mildura v listopadu 2012. Letos uplynulo osm let od případu, na který lidé vzpomínají jako na zázrak a připomínají si odvážný čin psa, který se stal mediálním hrdinou. Teprve dvouletý Dante Berry (nyní už desetiletý chlapec) se jako zvídavé batole toulal po zahradě u domu a stačila malá chvíle nepozornosti k tomu, že zmizel. Toho si všiml rodinný mazlíček – německý ovčák Dasher, který se vydal v jeho stopách. Dítě se ztratilo v nedalekém lese vzdáleném necelé tři kilometry od jeho domova v Deaken Ave, ale jeho věrný společník zůstal s ním. Matka Bianca Chapman s dědečkem Percym okamžitě zavolali policii, která po batoleti vyhlásila pátrání. Do něho se zapojilo více jak sto lidí včetně sousedů, hasičů a dalších dobrovolníků. Dante s Dasherem zmizeli v tamních lesích a hledání zkomplikovalo špatné počasí, když propukla silná bouře, jak uvedl australský deník Herald Sun.

Už z minulých zkušeností rodina věděla o chlapci to, že se rád toulá. Ale nikdy se jim nedostal z dohledu a nezmizel ze sousedství. Sedmiměsíční štěně Dasher se projevilo jako ochránce a dítě, které se ztratilo společně s ním za deště v lese, zahříval, a snažil se ho starostlivě hlídat před veškerým nebezpečím, informoval Herald Sun. Policie ho nakonec další den našla po dlouhých 15 hodinách, co byl pohřešovaný, několik metrů od polní cesty a jeho pes Dasher zůstal po celou dobu s ním. Jednou ze stop byla plenka s otisky psích tlap, kterou policisté nalezli odhozenou asi 1,5 kilometru od Danteho domu, jak uvedl britský Daily Mail. "Byli jsme šťastní, ale ne překvapení, když jsme se dozvěděli, že jeho věrný pes Dasher zůstal s ním a oba byli v pořádku. Nesmírně se nám ulevilo," řekla ve veřejném děkovném prohlášení chlapcova matka Bianca Chapman, jak napsal Herald Sun.

Policisté šli za pláčem, který uslyšeli a jakmile je pes vycítil, vylezl z křoví, aby je navedl k malému Dantemu. "Dítě mělo velmi špinavá chodidla, ruce a nohy, ale trochu mě udivilo, že byl v tak dobrém stavu," řekla policistka Caroline Rigby pro Herald Sun. Dante skončil v nemocnici v Milduře. Byl dehydratovaný, měl v nohách zapíchané trny a byl hodně otřesený. Ale neměl žádná vážná zranění. "Můžeme si jen domýšlet, co se malému Dantemu honilo hlavou. Naštěstí měl u sebe svého psa," řekl Will Hanna, jeden z členů záchranného týmu pro televizní kanál 7 News.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.