Není tanečnicí, ale díky filmu Flashdance se stala ikonou. Jennifer Bealsová je dnes krásnější než v mládí

Herečka Jennifer Bealsová
Herečka Jennifer Bealsová
Foto: Profimedia.cz
Publikováno: 24. 1. 2021

Není moc filmů s tématikou tance, které se setkaly s celosvětovým úspěchem a nálepkou legendy. Flashdance patří mezi ty, kterým se podařilo stát šlágrem, hlavně pro skvělý výkon Jennifer Bealsové (57) v roli Alex. Je až neuvěřitelné, že dnes tato žena, mimochodem stále úspěšná herečka, vypadá snad ještě lépe než v roce 1983, kdy film vyšel.

Jennifer Bealsová se coby Alex ve filmovém muzikálu Flashdance živila přes den jako svářečka, v noci tančila v baru a jejím snem bylo studium na taneční konzervatoři. Pro Jennifer se jednalo o první velkou roli a zároveň o tu nejúspěšnější.

I dnes se Bealsová setkává s velkým úspěchem, ten z roku 1983 by bylo velmi těžké zopakovat. Sama přitom Flashdance viděla dle svých tvrzení jen párkrát, naposledy na 30. výročí jeho premiéry. "Sama se na něj jen tak nepodívám, naposledy jsem ho viděla v roce 2013 při slavnostním promítání v Los Angeles,“ svěřila skromně magazínu People.

Film značně a pozitivně ovlivnil její budoucí kariéru a vzpomínky na něj kromě paměti uchovává i ve skříni. "Stále mám nějaké oblečení, například i ten ikonický svetr. Ale všechno je uskladněné, nikdy to nenosím, ty věci vnímám jako památku,“ řekla nostalgicky.

Uznává, že po posledním zhlédnutí filmu došla k jakémusi prozření. "Nestačila jsem zírat, kolik z toho vyzařovalo sexuální energie a sexuality jako takové. Nemělo by mě to překvapit, protože jsem Flashdance natáčela, hrála jsem hlavní roli, ale s odstupem mě to překvapilo,“ připustila.

Erotika není Jennifer Bealsové cizí, proto také hrála lesbu v oblíbeném seriálu Láska je láska, ve kterém nahota ani explicitní scény nejsou tabu. "Paradoxně mi díky příležitosti hrát homosexuální postavu došlo, jak moc heterosexuální jsem,“ připustila šťastně vdaná herečka.

Herečka Angela Lansburyová (96) bude českému publiku vždy nejlépe známá jako legendární es...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu