Nenoste roušku, kdekoliv to je možné, radí Čechům uznávaný kožař

Petr Arenberger
Petr Arenberger
Foto: https://www.fnkv.cz/
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 27. 5. 2020

Z dermatologického hlediska není rouška ničím prospěšným. Může způsobit akné, zarudlé rty nebo další kožní potíže. Uznávaný český dermatolog Petr Arenberger proto radí, aby lidé roušku sundali všude, kde to platná pravidla umožňují.

Kde to není třeba, roušku nenosit," řekl Arenberger serveru Novinky.cz. A když to je nutné, doporučuje dermatolog jednorázové lékařské roušky. Textilní jsou obličeji podle něj méně prospěšné.

„Hlavní problém nevidím v tkanině, ale v tom, jak moc se jednotlivci zahřívá kůže. U zpocené a zahřáté kůže se může objevovat akné, opary, začervenalé koutky, u diabetiků kvasinkové infekce,“ konstatoval.

Kde je možné sundat roušku

Po několika vlnách rozvolnění restrikcí proti šíření koronaviru je možné roušku sundat venku za dodržení určitých podmínek. “Jestliže bude člověk v kontaktu s někým jiným než rodinou na bližší vzdálenost než dva metry, rouška bude nadále povinná,“ uvedl na dřívejší tiskové koferenci ministr zdravotnictví Adam Vojtěch.

Dále není nutné mít roušku nasazenou při práci v kanceláři, opět za dodržení dvoumetrových rozestupů, během práce v horku, ve stravovacích zařízeních při konzumaci jídla a pití nebo na koupališti ve vodě.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.