Neočkovaný Miroslav Etzler skončil s covidem na přístrojích. Primář se rozhodl promluvit o tom, co herec způsobil

Nextfoto
Herec Miroslav Etzler
Foto: Nextfoto
Josef Šťastna | Redaktor
josef.stastna@zivotvcesku.cz
Publikováno: 26. 11. 2021

Herec Miroslav Etzler (56) zveřejnil snímek z nemocnice, který dokládá, že skončil na přístrojích kvůli onemocnění covid-19. Oblíbený herec přiznal, že nebyl očkován. Primář Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem Pavel Dlouhý oceňuje, že Etzler přiznal pochybení. "My takové prohlášení velmi vítáme. Minimálně to může vyvážit ta vyjádření odpíračů, víme, že mezi celebritami je řada lidí, kteří si na covidu dělají svoji popularitu," uvedl primář pro ŽivotvČesku.cz.

Herec Miroslav Etzler se ozval z nemocničního lůžka, kde už pár dní leží, a to na přístrojích. Přiznal, že má silnou covidovou ataku spojenou s oboustranným zápalem plic. Také doplnil, že očkován proti covidu v minulosti nebyl.

"Jsem na kyslíku a další vývoj spíš tuším, než vím. A ano, nebyl jsem očkován. Díky obrovské laskavosti a profesionalitě covid oddělení nemocnice Česká Lípa pod vedením pana primáře Jana Nováka a jeho geniálního týmu mě přesto berou jako člověka," vyznal se oblíbený herec na svém instagramovém profilu.

Pro ŽivotvČesku.cz situaci Miroslava Etzlera okomentoval primář Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem Pavel Dlouhý. Ten v minulosti dramaticky popsal, jak na covidových odděleních převažují neočkovaní nad očkovanými.

Vyhlášení prestižní hudební ankety Český slavík 2021 bylo po čtyřech letech skutečnou perlou televizního vysílání. Slavné tváře českého showbyznysu se sešly v prostorách Hudebního divadla Karlín a při dodržování vládních opatření v rouškách zaplnily sál a s očekáváním sledovaly průběh celého večera. Pro Ewu Farnou (28), která je v pokročilé fázi těhotenství, to byl velkolepý večer. Nejen publiku v sále, ale i národu u televizních obrazovek ukázala velmi extravagantní model overalu, ale ten večer si došla pro prvenství v anketě. Její outfit si vzal do svého přísného hledáčku stylista slavných Kája Pavlíček (49), který ho pro ŽivotvČesku.cz zhodnotil.

"Počty se mění, kolísají, jak to máme dnes v poledne přesně nevím, ale měli jsme i poměr 9 neočkovaných a jeden očkovaný. Je dobré, když se tyto údaje zveřejní, je to vždy apelativní směrem k veřejnosti," uvedl zkušený lékař pro ŽivotvČesku.cz a výrazně ocenil to, že Miroslav Etzler nezkoušel tajit, že neprodělal vakcinaci, a naopak šel s kůží na trh.

"My lékaři takové prohlášení velmi vítáme. Minimálně to může vyvážit ta vyjádření odpíračů, víme, že mezi celebritami je řada lidí, kteří si na covidu dělají svoji popularitu, když je nevezmou do bulváru kvůli tomu, že byli na večírku, tak se vymezují vůči očkování a vůči covidu. Řada těchto celebrit lidi bohužel ovlivňuje, tyto celebrity nemají sebemenší pocit zodpovědnosti. Když někoho svým postojem od očkování odradí, tak mohou zavinit, že lidé skončí na JIP nebo zemřou. Celebrity jsou zodpovědné za lidi, kteří je sledují a obdivují. Takže takové vyvažující vyjádření, jako dal pan Etzler, je jen dobře. Panu Etzlerovi přeji, ať to zvládne a brzy se uzdraví a je určitě dobře, že se takto vyjádřil," dodal primář Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem Pavel Dlouhý, který v minulosti kritizoval například vystoupení miliardáře Karla Janečka (48), který se při projevu na vyhlašování hudební ankety Český slavík ostře vymezil proti očkování dětí.

Neočkovaní senioři, kteří nemocí neprošli, hrají s variantou delta »ruskou ruletu«. To je výrok, kterým proslul imunolog Jiří Šinkora. Je přesvědčen, že pokud vláda dokáže ochránit nejstarší generaci a přemluví seniory k očkování, tak nápor na nemocnice bude o několik řádu nižší. "Oni zahlcují nemocnice, já to nerad takhle říkám, ale tak to prostě je," uvedl imunolog pro ŽivotvČesku.cz a do detailu popsal, jak v lidském těle probíhá onemocnění covid-19.

Přestože ještě ani nepřišlo léto, resort zdravotnictví už připravuje občany na blížící se ...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu