Neočkovaný Miroslav Etzler skončil s covidem na přístrojích. Primář se rozhodl promluvit o tom, co herec způsobil

Herec Miroslav Etzler
Herec Miroslav Etzler
Foto: Nextfoto
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 26. 11. 2021

Herec Miroslav Etzler (56) zveřejnil snímek z nemocnice, který dokládá, že skončil na přístrojích kvůli onemocnění covid-19. Oblíbený herec přiznal, že nebyl očkován. Primář Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem Pavel Dlouhý oceňuje, že Etzler přiznal pochybení. "My takové prohlášení velmi vítáme. Minimálně to může vyvážit ta vyjádření odpíračů, víme, že mezi celebritami je řada lidí, kteří si na covidu dělají svoji popularitu," uvedl primář pro ŽivotvČesku.cz.

Herec Miroslav Etzler se ozval z nemocničního lůžka, kde už pár dní leží, a to na přístrojích. Přiznal, že má silnou covidovou ataku spojenou s oboustranným zápalem plic. Také doplnil, že očkován proti covidu v minulosti nebyl.

"Jsem na kyslíku a další vývoj spíš tuším, než vím. A ano, nebyl jsem očkován. Díky obrovské laskavosti a profesionalitě covid oddělení nemocnice Česká Lípa pod vedením pana primáře Jana Nováka a jeho geniálního týmu mě přesto berou jako člověka," vyznal se oblíbený herec na svém instagramovém profilu.

Pro ŽivotvČesku.cz situaci Miroslava Etzlera okomentoval primář Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem Pavel Dlouhý. Ten v minulosti dramaticky popsal, jak na covidových odděleních převažují neočkovaní nad očkovanými.

"Počty se mění, kolísají, jak to máme dnes v poledne přesně nevím, ale měli jsme i poměr 9 neočkovaných a jeden očkovaný. Je dobré, když se tyto údaje zveřejní, je to vždy apelativní směrem k veřejnosti," uvedl zkušený lékař pro ŽivotvČesku.cz a výrazně ocenil to, že Miroslav Etzler nezkoušel tajit, že neprodělal vakcinaci, a naopak šel s kůží na trh.

"My lékaři takové prohlášení velmi vítáme. Minimálně to může vyvážit ta vyjádření odpíračů, víme, že mezi celebritami je řada lidí, kteří si na covidu dělají svoji popularitu, když je nevezmou do bulváru kvůli tomu, že byli na večírku, tak se vymezují vůči očkování a vůči covidu. Řada těchto celebrit lidi bohužel ovlivňuje, tyto celebrity nemají sebemenší pocit zodpovědnosti. Když někoho svým postojem od očkování odradí, tak mohou zavinit, že lidé skončí na JIP nebo zemřou. Celebrity jsou zodpovědné za lidi, kteří je sledují a obdivují. Takže takové vyvažující vyjádření, jako dal pan Etzler, je jen dobře. Panu Etzlerovi přeji, ať to zvládne a brzy se uzdraví a je určitě dobře, že se takto vyjádřil," dodal primář Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem Pavel Dlouhý, který v minulosti kritizoval například vystoupení miliardáře Karla Janečka (48), který se při projevu na vyhlašování hudební ankety Český slavík ostře vymezil proti očkování dětí.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.