Nesnáším, když si žena hraje na něco, co není, řekl televizní ženich Jaroslav, který zažil svatbu s Romanou

Jaroslav Peňáz se účastní svatební reality show
Jaroslav Peňáz se účastní svatební reality show
Foto: Se svolením Jaroslava Peňáze
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 17. 9. 2021

Proslavil se doslova během pár hodin a plno žen si díky televizní reality show všimlo, že programátor Jaroslav Peňáz (36) by stál za hřích. Tento chlap to má v hlavě hodně dobře srovnané a je otázkou, zda s televizní nevěstou Romanou Boukalovou (27) vydrží. To samozřejmě prozradit nechce a podle smlouvy ani nemůže. "Obecně se mi líbí elegantní ženy, které se umí chovat v každé společnosti, jsou přátelské a člověk se v jejich přítomnost cítí něčím obohacen," řekl pro ŽivotvČesku.cz muž, který si uvědomuje, že život je velmi krátký na to, aby ho prožil po boku člověka, který za to nestojí.

Jaroslave, před televizní kamerou jste přiznal, že vás od malička fascinovala armáda. Co vás jako malého kluka dále zajímalo a bavilo?

Je to tak, od malička mi imponovala armáda, mé první obrázky ze školky byly většinou tanky. Ale vždy jsem si představoval, že chci být bojový pilot. Co se týká mého učení, já jsem všeobecně školu nesnášel od první chvíle a to se odráželo i na mých známkách. Matematika mi nedávala smysl a čeština brzo následovala, protože je to zbytečně složitý jazyk. Celkem šikovný jsem byl na dějepis, kdy jsem mnohdy věděl víc než učitelky, protože moderní dějiny jsou pro mě atraktivní a baví mě. Vždy jsem raději sportoval než se učil blbosti o spisovatelích a jejich básničkách.

Hlavně ženy si nemohly nevšimnout, že jste pohledný muž. Jak to bylo s vaší první láskou? Přiznejte se, že už jste měl holku někdy na základní škole, že?

Prní láska prý proběhla už v jesličkách, ale asi to nějak nedopadlo (upřímně se směje). Vážnější vztahy přišly kolem osmnáctých narozenin. Mám za sebou dva dlouhé vztahy 5 a 6 let, kdy to skončilo ze strany holek. Chtěly rodiny a to mě v té době nějak nebralo. Všeobecně si všechny mé bývalé přítelkyně přilepšily, když se mě zbavily (propuká v bouřlivý smích). Mám za sebou i pár »mezinárodních« vztahů a je to zajímavá zkušenost.

Čím vás něžné pohlaví stoprocentně zaujme? Určitě se otočíte za dámou či slečnou s pěkným tělem. Nebo hledáte i nějaké duchovně založené ženy?

Jsem jen slabý chlap, jako všichni ostatní, takže fyzično mě zaujme jako první. Ale nejsem povrchní člověk a je pro mě velice důležitá taková ta první jiskra, taková ta chemie, co se těžko vysvětluje. Obecně se mi líbí elegantní ženy, které se umí chovat v každé společnosti, jsou přátelské a člověk se v jejich přítomnost cítí něčím obohacen, i když třeba jen sedí a prostě tam jsou.

Co vás naopak u žen zaskočí a čím vás ženský svět umí odpuzovat?

Na ženách mě odpuzuje, když se snaží být za každou cenu středem pozornosti. Ukecanost, vtíravost a když si hrají na něco, co nejsou, takových je bohužel mnoho. Také spoustu lidí překvapí, že ačkoli sám jsem potetovaný od hlavy k patě, na ženách či holkách se mi to nelíbí. Jo, dá se to přežít, ale holka podle mě musí být krásné něžné stvoření a ne »pokérovaný hovado« (propuká v upřímný smích).

Jaký budete jednou táta? Budete liberální pohodář? Nebo se ve vás probudí instinkty z armády a bude doma tvrdě velet?

Je otázka budoucnosti, jestli vůbec někdy otcem budu. Každopádně jsem spíš pro to, ať si děti dělají, co chtějí. Nabančit si musí sami, zkušenosti se bohužel nedají úplně předat a člověk to v obchoďáku nekoupí. Tím si každý musí projít sám. Jsem typ člověka, který pro své milované a blízké udělá všechno na světě. Myslím, že jsem klasický obranářský typ.

Jste pro tradiční rozdělení rolí v domácnosti? Nebo se podle vás rozdíly mezi mužem a ženou již zcela setřely a každé pohlaví může dělat cokoliv a tradiční dělení na ženský a mužský svět již skončilo?

Přijde mi, že ženy dlouho bojovaly o rovnoprávnost, a když ji najednou mají, jsou z toho rozhozené. Spousta bariér je zbourána, což je dobře. Například chlap prostě v 90 procentech případů je lepším kuchařem než žena. Nebo si nedovedu přestavit, že se jdu ostříhat do kadeřnictví a žena dokáže chlapa ostříhat líp než jiný chlap, to prostě ne. Stejně tak chlap, myslím heterák, nikdy neudělá ženě dokonalé kadeře (usmívá se). Muži a ženy jsou absolutně rozdílné bytosti, jež jsou předurčené k něčemu jinému a každý je specialista na něco jiného. Po doktorovi, který transplantuje srdce, asi taky nebudete chtít, aby vám doma dělal elektriku.

Jak to máte se sny? Co ještě chcete v životě stihnout a zažít?

Sny se mi zdají jako každému, odráží to naše radosti i starosti. Do svých životních snů a cílů bych rozhodně zařadil být dobrým programátorem, abych se mohl živit vzdáleně a nebýt vázaný na jedno místo. Svět je krásný a veliký na to, aby člověk chodil do práce v přesně daný čas na přesně dané místo. Nedávno jsem dostal skateboard a i ve svém věku se snažím naučit triky a strašně moc mě to baví, asi takový potlačený dětský sen o »prkýnkaření«. Svět nabízí spoustu krásného a já to vše chci zažít a prožít. Je to taková moje životní mise.

Jaké máte životní krédo, kterým řídíte své životní kroky?

Pokud má problém řešení, je dobré ho použít. Pokud nemá řešení, je nesmyslné se jím zabývat.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.