Televizní nevěsta Romana promluvila o první lásce. Bylo jí 15 let. Je zarážející, jak dlouho vztah trval

Romana Boukalová a Jaroslav Peňáz v show Svatba na první pohled
Romana Boukalová a Jaroslav Peňáz v show Svatba na první pohled
Foto: Se svolením TV Nova
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 16. 9. 2021

Pracovala jako operátorka a znali ji jen nejbližší kamarádi a rodina. Dnes je z Romany Boukalové (27) mediálně slavná žena, kterou diváci mohli vidět ve svatební reality show. Sympatická televizní nevěsta zavzpomínala na své dětství i první lásku. "Zamilovala jsem se v 15 letech a byl z toho krásný osmiletý vztah," řekla Romana pro ŽivotvČesku.cz.

Romano, svatební reality show je o hledání vhodného protějšku a také o testování prvních společných chvil. Lidé, kteří se dosud neznali, jsou vhozeni do života a například na svatební cestě poznávají, co ten druhý je vlastně zač. Jaký by měl být váš ideální muž?

Určitě musí mít charisma, musí být inteligentní a měl by mít stejné hodnoty jako já. Jde o to, aby se v životě koukal stejným směrem, jako se koukám já. Všeobecně mi muž musí něčím imponovat. Čím přesně? To je složité definovat, to už se odvíjí od toho konkrétního člověka, každý je jiný. Co se týče vzhledu, tak by měl být vyšší než já.

Máte za sebou vztahy, které nevyšly. Můžete tedy určitě také zhodnotit, co by muž mít neměl a čím vás dokáže odpudit či zklamat?

Na mužích a všeobecně na lidech mě odpuzuje agresivita. Vadí mi také lenost a povýšenost. Dokáže mě odradit, když muž neví, co vlastně chce. Nerozhodní muži mě opravdu nebaví. A samozřejmě je překážkou, když partner vyznává jiné hodnoty, než mám já.

V moderním světě se stírá rozdíl mezi mužem a ženou a progresivní proudy tvrdí, že všichni jsme vlastně stejní. Jak to vnímáte vy? Mají být v domácnosti role rozdělené na mužské a ženské? Má dělení na mužský a ženský svět podle vás stále logiku?

Tradiční rozdělení rolí se mi líbí, vychází to z dlouhé historie a pořád to podle mě platí. Ale vše má své hranice, pokud žena už nemůže a třeba je v domácnosti unavená z úklidu, tak přece není důvod, aby ji muž nezastal či jí nepomohl.

Vzpomenete si na svou první lásku?

Do prvního kluka jsem se zamilovala asi v 15 letech a byl z toho krásný osmiletý vztah. Skončilo to z toho důvodu, protože to byla dětská láska.

Kolik plánujete dětí? Budete přísná máma? Nebo budete při výchově hodně liberální a kamarádská?

Já chci být především dobrá matka. Chtěla bych mít dvě děti a rodinu, v níž děti budou mít jistotu, že se na milující mamku mohou kdykoliv obrátit a spolehnout se na ni.

Zdají se vám sny? A jaké máte velké životní sny?

Zdá se mi strašně moc snů a jsou to hodně živé sny, ale ráno po probuzení si je většinou nepamatuji. Mým životním snem je navštívit Afriku, prožít tam alespoň dva měsíce, projet ji křížem krážem a určitě se podívat na safari. To je takový ten osobní sen. Určitě bych si přála založit rodinu a být v životě šťastná.

Jakým životním heslem se řídíte?

Mám dvě životní hesla. Co tě nezabije, to tě posílí. A pak si říkám, že je důležité se z toho všeho nepo...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.