Nevěřil jsem, že fotky jsou z Moravy, říká Matěj Ruppert. Jeho rodina se nacházela 8 kilometrů od tornáda

Zpěvák Matěj Ruppert
Zpěvák Matěj Ruppert
Foto: Nextfoto
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 26. 6. 2021

Zpěvák skupiny Monkey Business Matěj Ruppert (43) ve čtvrtek večer pobýval s rodinou v Jihomoravském kraji a tornádo měl takříkajíc »​na dosah ruky«. Až s odstupem času mu dochází, jaké štěstí on a jeho nejbližší měli. "Moravská Nová Ves byla od nás jen 8 kilometrů," řekl Matěj Ruppert pro ŽivotvČesku.cz.

Matěj Ruppert vzal rodinu na výlet na jih Moravy s tím, že si udělají hezké dny s vínem a sluncem. Ve čtvrtek večer se nacházel pouhých 8 kilometrů od běsnícího přírodního živlu.

"S rodinou jsme byli obytným vozem ve Velkých Bílovicích. Ve čtvrtek jsme vyrazili a v pondělí jsme se chtěli vracet. Jeli jsme do vinařství pana Mádla. Večer už David Mádl říkal, ať nevybalujeme stolky a židle, že určitě přijde bouřka. Kolem 19. hodiny přišla silná bouřky a padaly kroupy o velikosti pingpongových míčků. Po půl osmé už začaly chodit fotky z Břeclavi, další fotky posílali lidé z těch nejvíce zasažených obcí. Jedna z těch nejvíce postižených obcí Moravská Nová Ves byla od nás jen 8 kilometrů," popsal pro ŽivotvČesku.cz noční drama s tím, že se musel dlouho přesvědčovat, že obrázky zkázy jsou skutečně z Moravy.

"Já nevěřil, že ty fotky jsou od nás. V první chvíli jsem si musel fotky zvětšit a hledat vývěsní štít nějaké firmy, zda na fotkách opravdu jsou české nápisy. Nemohl jsem věřit tomu, že kousek od nás se odehrála taková zkáza. My jsme vír neviděli, my jsme zažili jen silnou bouřku. V momentě, kdy jsme zjistili, co se děje kousek od nás, tak jsme dostali strach a s malými dětmi jsme se přemístili do centra Velkých Bílovic do hotelu. Začalo nám docházet, co se stalo, ale ta největší hrůza přišla až druhý den ráno, když byly už pořízené ty letecké snímky oblasti. Byli jsme od toho kousek a měli jsme štěstí, nedovedu si představit, co by ten větrný vír udělal s obytným vozem," řekl upřímně pro ŽivotvČesku.cz zpěvák skupiny Monkey Business.

"Už jsem to říkal v nějakých rozhovorech, ale chtěl bych znovu apelovat na lidi, kterých se to dotklo... Dotklo se to nás všech, i když ne přímo na majetku a zdraví. Chtěl jsem jen říct, ať jsme solidární a našim bratrům na Moravě pomůžeme. Ale i bez mých slov se vzedmula ohromná solidární síla... Myslím si, že znovu národ ukazuje, že když jde do tuhého, že se umíme semknout a pomoci lidem, kteří to potřebují. Velice mě ta vlna solidarity dojala, chci jen říct, že kdo může, ať pomáhá, ti lidé to ještě budou dál potřebovat," apeloval přes ŽivotvČesku.cz na dobré lidi zpěvák.

Oblast Hodonínska a Břeclavska po řádění přírodního živlu připomíná válečnou oblast. Hasič...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.