Neville z Harryho Pottera zmužněl. Matthew Lewis si nechal narůst vousy a je samý sval

Herec Matthew Lewis dospěl a je mu 31 let
Herec Matthew Lewis dospěl a je mu 31 let
Foto: Profimedia.cz/©Warner Bros/Courtesy Everett Collection
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 14. 12. 2020

Britský herec Matthew Lewis (31) se proslavil už jako dítě v roli Nevilla Longbottoma v celosvětově úspěšné filmové sérii o Harry Potterovi. Sympatie diváků si získal díky své roztomilé nešikovnosti a vzezření chlapce, který sice nepatří mezi hvězdy školního kolektivu, ale má srdce na pravém místě. Roky uplynuly jako voda a z teenagera vyrostl mladý muž, který prošel opravdu velkou proměnou.

Filmy o Harry Potterovi patří každý rok mezi klasiku vánočního programu a není se čemu divit. Pohádková fantasy série o čarodějném učni, která vznikla podle úspěšné knižní předlohy britské spisovatelky J. K. Rowlingové (55), přináší nejen poutavý příběh, ale také skvělé herecké obsazení. Mezi hlavní postavy patří mimo jiné »školní outsider« Neville Longbottom, který sice nemá svaly ani vzhled krasavce, ale vždy v pravou chvíli dokázal projevit statečnost a dobré srdce. Pro diváky byl tak ztělesněním charakteru, ve kterém se mnozí nějakým způsobem dokázali vidět.

"V prvních dvou filmech jsem neměl žádné protetické úpravy. A pak jsem se vrátil ve třetím pokračování a producenti mi řekli, že s tím (s atraktivnějším vzhledem, pozn. red.) budeme muset něco udělat. A tehdy přišli s myšlenkou falešných zubů, úpravou uší a »tlustým« oblekem, který jsem musel nosit několik let," přiznal 31letý Matthew Lewis to, jakou transformací musela projít jeho postava během doby natáčení celé filmové série o slavném kouzelníkovi, informoval britský Daily Mail.

Herec dospěl a vyrostl z něj pohledný mladý muž, u něhož by před lety asi jen málokdo tipoval, že se představitel Nevilla Longbottoma tak radikálně změní a stane se z něj lamač ženských srdcí. Matthew Lewis zmužněl, zapracoval na své postavě a vyrýsovaných svalech, zdobí ho několik tetování a také si nechal narůst vousy. Ale fanynky slavného Brita mají smůlu, protože se v roce 2018 oženil s krásnou přítelkyní Angelou Jones, která je americkou blogerkou a zabývá se zdravým životním stylem.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.