Než se definitivně uzavřely dveře vztahu, Lucie Gelemová řekla tajnosti o Slováčkovi: Mám strach o život, alkohol a prášky

Felix Slovášek a Lucie Gelemová
Felix Slovášek a Lucie Gelemová
Foto: Profimedia
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 18. 12. 2021

Konflikt mezi výtvarnicí Lucií Gelemovou (38) a hudebníkem Felixem Slováčkem (78) vyeskaloval. Přestože se rozešli, saxofonisty se hluboce dotklo, že strávila noc v hotelu s mladým mužem. Bez ohledu na sedm společných let prohlásil, že šlo z její strany o kur*vskou záležitost. Lucie Gelemová se proti jeho slovům brání a zveřejnila ostré vyjádření, v němž zmínila i alkohol, prášky, nevěru a policii. "Felixe jsem měla hluboce ráda, milovala a vážila si jej, což už teď nemohu," uvedla pohledná výtvarnice pro ŽivotvČesku.cz.

Vydrželi spolu dlouhých 7 let, ale nakonec jejich vztah dojel na konečnou. Felix Slováček a Lucie Gelemová ohlásili rozchod letos v květnu, i poté se ale čas od času společně objevili na veřejnosti a zůstávali přáteli. Jejich přátelství ale vydrželo výrazně kratší dobu než jejich vztah, neb muzikanta naštvaly fotografie, na kterých jeho bývalá partnerka vchází do hotelu se statným mladým mužem.

"Za mě je to naprostý konec. Když paní Gelemová objednala v hotelu Hilton pokoj s nějakým pánem, tak to je podle mého názoru, já to nechci říkat sprostě, ale trošku kur*vská záležitost, nezdá se vám? Klidně to můžete napsat, jak jsem vám to řekl," sdělil pro ŽivotvČesku.cz nekompromisně Felix Slováček krátce poté, co byly fotografie Lucie Gelemové zveřejněny.

Uznávaný skladatel také několikrát uvedl, že Lucii Gelemovou vykáže z bytu v pražských Malešicích, který platil. Sama výtvarnice pak v pátek ráno pro ŽivotvČesku.cz přiznala, že v bytu už se nenachází a je tedy volný. Uvedla také, že později vydá rozsáhlejší vyjádření k celé situaci a upřesní, co se v kritické dny dělo a jak aktuální dění vnímá. Tak také učinila.

"Osobně je mi velmi líto a upřímně mne mrzí, jak se vše vyvinulo. Felixe sem měla hluboce ráda, milovala a vážila si jej, což už teď nemohu  Možná je mé stanovisko napsané ostře, ovšem v té situaci a vyhrocených okamžicích, kterým jsem byla vystavována jsem byla nucena reagovat a bránit se. Pokud člověk něco podobného osobně neprožije, tak těžko pochopí a nemůže situaci objektivně posoudit, pokud ji sleduje jen z médií," uvedla Lucie Gelemová pro ŽivotvČesku.cz.

Na sociálních sítích pak byla o něco konkrétnější a ve vyjádření, ve kterém si nebrala servítky, jasně poukázala na to, že 7 let s Felixem Slováčkem pro ni nebyla procházka růžovou zahradou. Prozradila například, že jí byl hudebník neustále nevěrný, přestože sama mu nezahýbala a ve vztahu ho násilím nedržela. Vztah označila za toxický a zdůraznila, že její bývalý partner nemá právo ji pod vlivem alkoholu a prášků očerňovat nebo jí vyhrožovat. Pohrozila také kontaktováním policie.

"Sedm let mi Felix lhal a sliboval. Byl mi neustále nevěrný. Chodil od jedné k druhé a ještě se tím chlubil a někteří ho měli za hrdinu. Já mu celou dobu byla věrná. Pochopitelně jsem ho ve vztahu nedržela násilím. Setrvával v něm rád. To, že se takto chová ženatý muž, nikomu nevadilo? Byl to on, kdo podváděl svou ženu i mě. Po sedmi letech jsem to byla já, kdo v květnu oficiálně zveřejnil ukončení toxického vztahu na základě společné dohody. Veškerá má zveřejněná slova Felix potvrdil a já jsem se snažila mezi námi udržet přátelství," ohlédla se Lucie Gelemová za uplynulými týdny. Pak její slova nabrala na obrátkách.

"Nemá žádné právo mi vulgárně nadávat a silně opilý a zfetovaný prášky mi vyhrožovat a mediálně mne lživě očerňovat. Nic zlého jsem mu neudělala. Naopak. V poslední době jsem ho například dvakrát odvezla do nemocnice a možná mu tím zachránila život. Já mám naopak o svůj život poslední dny strach, neboť mi i v tomto směru vyhrožoval. Použije-li ještě jedno křivé slovo a neskončí toto mediální sprosté osočování z jeho strany na mou adresu, tak okamžitě zveřejním videa s jeho výpady a kontaktuji policii, protože to, co dělal, naplnilo skutkovou podstatu několika trestných činů," doplnila rozhořčená výtvarnice.

Teprve čas ukáže, zda je vyjádření Lucie Gelemové vrcholem tohoto konfliktu bývalých partnerů. Jak vyznívá z vyjádření, nyní záleží především na budoucích krocích Felixe Slováčka. Mladá umělkyně, která na sebe letos upozornila například i namalováním portrétů českých politických osobností, se zdá být odhodlaná celou záležitost dovést dál.

"Potřebuji se ze všeho vzpamatovat, především z toho, jak se Felix po těch dlouhých letech partnerského vztahu ke mně proměnil," dodala pro ŽivotvČesku.cz Lucie Gelemová, které se události posledních dní a chování jejího bývalého partnera hluboce dotkli. Obzvláště poté, co ho v nedávné době dvakrát odvezla do nemocnice a tím se postarala o zachování jeho dobrého zdravotního stavu.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.