Nezlomné pouto člověka a zvířete. Pes bojoval o život. Jeho majitelka málem utonula při jeho záchraně

Ilustrační snímek
Ilustrační snímek
Foto: Pixabay.com
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 16. 2. 2021

Pouto mezi člověkem a psem může být mnohdy natolik silné, že by pro sebe vzájemně riskovali vlastní životy. Drama, které mohlo skončit opravdu fatálně, se odehrálo v úterý 16. února 2021 na pláži Basham v Jižní Austrálii. Labradora smetly silné vlny a jeho 48letá majitelka se vrhla do moře, aby zoufalé zvíře zachránila před utonutím. Jenže se sama dostala do potíží.

Na pláži Basham na jihoaustralském poloostrově Fleurieu řešila krizovou situaci 48letá žena, která si vyrazila na odpočinkový den se svým labradorem. Jenže v nestřeženém okamžiku se pes dostal do míst, kde ho smetly extrémně silné vlny a v neklidných vodách začal jeho boj o život. Jeho majitelka neváhala skočit do vln a snažit se svého psího přítele zachránit.

Jenže síla moře dokáže být ničivá, a tak se Australanka dostala sama do velkých potíží a ve vlnách se topila. Může tak mluvit o obrovském štěstí, protože pomoc přišla od surfařů, kteří byli nedaleko, jak uvedl Daily Mail.

Vyčerpanému psovi, který se snažil dostat zpátky na břeh, i jeho topící se majitelce pomohli zpátky do bezpečí. Na místo byla přivolána letecká záchranná služba, zatímco záchranáři na souši se o ženu postarali a poté, co posoudili její zdravotní stav, byla převezena do nemocnice.

A VERY enthusiastic doggy paddler is saved by surfers from dangerous waves - after its owner nearly drowned trying to...

Zveřejnil(a) Silverblog dne Pondělí 15. února 2021

Žena i její zvířecí miláček byli zachráněni a budou v pořádku. Lze však mluvit o šťastném osudu, protože od prosince loňského roku je v Austrálii evidováno 41 úmrtí utonutím, mezi kterými je sedm lidí, které se nepodařilo zachránit, když se sami snažili pomoci někomu druhému.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.