Noční déšť zalil celou republiku, počasí si do konce týdne udrží letní ráz. Kdy bude největší horko, prozradila meteoroložka

Počasí - Ilustrační snímek
Počasí – Ilustrační snímek
Foto: Profimedia
Michal Brož | Hlavní editor
[email protected]
Publikováno: 1. 6. 2022

V noci na středu pršelo na většině území republiky, ve východní polovině dokonce místy vydatně. Ojedinělé přeháňky nebo bouřky mohou přijít v tomto týdnu prakticky kdykoli, stejně jako se bude střídat oblačno s polojasnem. "Letní teploty by měly zůstat do konce týdne, pláštěnky se ale také budou hodit," shrnula pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka Dagmar Honsová.

Jaro je minulostí, začíná meteorologické léto. Oblačnost stejně jako v posledních dnech zůstane ve středu aprílová, ale odpolední teploty už pokoří letní hranici, tedy 25 °C. "Nejméně oblačnosti z celého dne bude po poledni, během odpoledne začne v Čechách docházet k jejímu přibývání a ojediněle se budou tvořit přeháňky. Večer očekáváme další přibývání oblačnosti od jihozápadu a postupně se k tomu na jihu území přidá i déšť," uvedla pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka Dagmar Honsová.

Obdobné počasí přitom vydrží po zbytek týdne.

Ve čtvrtek bude polojasno až oblačno, zpočátku dne na jihu a východě území až zataženo, místy déšť nebo přeháňky. Během dne srážky pouze ojediněle. Odpolední teploty budou mezi 21 až 25 °C.

V pátek bude jasno až polojasno, později odpoledne a večer místy až oblačno, ojediněle přeháňky nebo bouřky. Ranní teploty 13 až 9 °C. Denní teploty 24 až 28 °C.

V sobotu bude oblačno až polojasno, místy přeháňky nebo déšť, ojediněle bouřky. Ranní teploty 15 až 11 °C. Denní teploty 24 až 28 °C.

V neděli bude oblačno, místy přeháňky nebo déšť, ojediněle bouřky. Jen přechodně polojasno. Ranní teploty 15 až 11 °C. Denní teploty 23 až 27 °C.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.