Nostradamova proroctví pro rok 2021: Sílící epidemie, přírodní katastrofy a umělá inteligence

Ilustrační snímek
Ilustrační snímek
Foto: Pixabay.com
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 17. 12. 2020

Francouzský lékař, mystik a slavný prorok 16. století Michele de Nostredame zvaný Nostradamus za svůj život předpověděl mnohé události. V jeho verších sepsaných v knize Les Prophéties de M. Michel Nostradamus lidé dodnes nalézají záhadné souvislosti a temné věštby. Mezi nimi jsou i ty, které mají předpovídat následující rok 2021.

Rostoucí epidemie a přírodní katastrofy

Století druhé, báseň 46
Po velkém trápení lidstva je připraveno větší. Vlivný hybatel událostí obnovuje věky. Déšť, krev, mléko, hladomor, ocel a mor. Je vidět nebeský oheň, který křižuje dlouhá jiskra.

Nostradamus ve svých předpovědích popisuje hladomor, přírodní katastrofy a řadu nemocí a epidemií, které se mají postupem času vyskytovat stále častěji. To některé vede k myšlence spojené s celosvětovou pandemií koronaviru, která udeřila na jaře letošního roku. Přes katastrofickou vizi budoucnosti, kterou prorok přednáší, by se měli lidé zaměřit na to, že největším ploditelem těžkých ran pro lidstvo, byl v minulosti, je v současnosti a bude v budoucnosti především sám člověk.

Rozsáhlé zemětřesení na Západě

Století druhé, báseň 65
Řítí se na nás velká katastrofa. Napříč zeměmi Západu a Lombardie. Oheň na lodi, mor a zajetí. Merkur ve Střelci, když Saturn slábne.

Ve verších podle některých Nostradamus předpovídá katastrofu Západu a předpokládá se, že tím myslel rozsáhlé zemětřesení, které se má nejpravděpodobněji zaměřit na Kalifornii – středobod častého výskytu zemětřesení. Astrologický výklad Merkura ve Střelci a slábnoucího Saturnu určuje poměrně přesné datum, kdy se planety dostanou do této polohy, jak uvádí web yearlyhoroscope.org. Prokletým datem předpovězené katastrofy má být 25. listopad 2021.

Překročení hranic umělé inteligence

Století deváté, báseň 95
Ten nově stvořený povede armádu. Téměř zastaven až u břehu. V době napětí přijde pomocná ruka elity. Vévoda zbaven svého zraku v milánské železné kleci.

Podle předpovědi jde o to, že vojáci musí splnit povinnost zachránit lidskou rasu. Inteligence by měla dalece překročit hranice současných možností a nabídnout nové, ale zároveň také představovat hrozbu, která se nesmí podceňovat, píše web yearlyhoroscope.org. Jedná se však o natolik abstraktní čtyřverší, že si ho lze vykládat různými směry.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.