Nostradamus: Mnoho lidstva bude stát za propuknutím infekce, která se vymkne kontrole

Ilustrační snímek
Ilustrační snímek
Foto: Pixabay.com
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 2. 4. 2021

Současná doba je těžká především kvůli celosvětové pandemii koronaviru, která udeřila na začátku loňského roku. Epidemie, nemoci a nakažení lidé – to se stalo mnohem více řešeným tématem a lidé si začali uvědomovat, že člověk bohužel není nedotknutelný. Doposud celosvětově nemoci podlehlo 1,85 milionu lidí. Už v 16. století uvedl ve svých spisech francouzský lékař a okultista Michel de Nostredame zmínku o tom, že lidstvo postihne nákaza a jeho veršům se teď přikládá možná o něco větší význam.

Jednou z nejhorších obav jsou odpradávna nemoci a v současnosti také představa apokalyptického světa, který povede k záhubě. V minulosti došlo k mnoha tragickým událostem, které zanechaly černou skvrnu v historii lidstva a mají na svědomí miliony životů. Francouzský lékař a mystik Michel de Nostredame ve svém díle zmínil něco, co zanechává řadu otázek.

Lidstvo už v minulosti poznalo těžké rány v podobě pandemií a nemocí, které stojí za obrovským množstvím úmrtí. Ať už se jednalo o mor, neštovice, choleru nebo chřipku. Dodnes vzbuzuje jen představa něčeho takového hrůzu. V 21. století svět bojuje s pandemií nového koronaviru, který i přes vyvinutou očkovací vakcínu, zůstává stále velkou neznámou.

Ve spisech z 16. století prorok Nostradamus mluví o nemocech a nemrtvých, kteří jsou tématem mnoha hollywoodských apokalyptických trháků a počítačových her. Myšlenka na takovou budoucnost je opravdu děsivá a předpovědi francouzského lékaře si někteří vykládají jako varování před ukvapeným a neopatrným jednáním člověka, který by si měl uvědomit, že příroda mu není podřízena, ale naopak.

V jednom ze svých almanachů (konkrétně toho z roku 1564) zmiňuje tři věci, které dávají dohromady celkem jasnou odpověď – kousnutí, infekce a nemrtvý.

Skrze smrt, smrt kousnutím, rada, krádež, skrývající infekci a nemoci. Neodváží se zaútočit na námořníky. Deukalión (polobůh a syn Prométhea, pozn. red.) přijde s poslední hádankou. Několik mladých lidí, polomrtvých, bude vedeno k novému začátku.

Michel de Nostredame předpověděl mnohé, ale vzhledem k současné epidemii nového koronaviru, se jeho slovům věnuje větší pozornost. Pochyby lidí k jeho osobě jsou určitě na místě, jeho předpovědi se přece jenom v průběhu staletí vykládaly různými způsoby.

Ale v době, která nese tolik hrozeb, které se stávají stále více reálnými, působí možná o něco více varovněji především ve vztahu postavení člověka a přírody. Na což mimo jiné Nostradamus apeluje v mnohých svých proroctvích.

Anesteziolog Lukáš Pollert (51) proslul výroky, ve kterých se obává, aby kontrolovaná spol...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu