Novoluní v dubnu: Nastává ideální konstelace pro změny, říká slavná česká kartářka

Ilustrační snímek
Ilustrační snímek
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 7. 4. 2024

"V pondělí 8. dubna 2024 můžeme pocítit vliv novoluní ve znamení Berana. Půjde o první novoluní nového astrologického roku. Novoluní v Beranu je začátek, protože Beran je prvním znamením zvěrokruhu a jako správný průkopník má rád nové věci. Proto nastává ideální konstelace pro změny. Budete mít šanci pohnout se vším, co doposud vázlo," řekla pro ŽivotvČesku.cz kartářka Helen Stanku.

Novoluní nahrává sice věcem někdy v krátkém období a velké změny často započnou právě v malém časovém úseku. "Můžete tak třeba pocítit impuls vyslat svůj životopis do vyhlédnuté firmy na vysněné místo a domluvit důležitá setkání. Některá rozhodnutí mohou vyžadovat odvahu vyjít ze své takzvané komfortní zóny, ale mohou být přelomová," uvedla pro ŽivotvČesku.cz Helen Stanku, která má výklad karet v rodinném dědictví - v dlouhé historii se jím živili její předkové, pro ni samotnou to byl dlouhá léta jen koníček, než se stala profesionálkou

"Pokud se bojíte změn, vězte, že vám novoluní v Beranu pomůže zvítězit překonat různá omezení a dodá optimismus a sílu. Možná upozadí přílišný sebekritický přístup a štěstí pak mají ti, kteří si věří. Beran se v životě řídí často více instinktem než logikou, ale kdo se bojí, nedohlédne lidově řečeno k horizontu. Vesmírná energie je připravená splnit vaše přání a sny. Sáhněte si na ně. Novoluní bude provázet zatmění Slunce a do zatmění můžete pomyslně odhodit své strachy a trápení," upřesnila pro ŽivotvČesku.cz věhlasná odbornice přes výklad karet s tím, že celkové zatmění Slunce může zaměřit pozornost na skryté touhy a tajemství.

"Mnohá tajemství se vám otevřou. Retrográdní Merkur si však vyžaduje, abyste si informace ověřili. Mohli byste se lehce ztratit ve svých emocích a fantaziích, zatímco budete realitu vnímat poněkud jinak. Můžete nastoupit na novou cestu, vážnější rozhodnutí si však raději nechte uležet do konce měsíce. Bude dobré se více vyladit na propojení se zemí a náležitě se uzemňovat. Pomůže vám to získat nadhled a trpělivost. Toho času budou v konjunkci Jupiter a Uran v Býku. Jupiter je planeta růstu a spolu s Uranem také inovace a náhlých změn. Mějte je podložené i pečlivou přípravou. Kdo může, měl by si dopřát co nejvíce odpočinku. Doznívání konstelace pocítíme ještě minimálně další tři dny," doplnila pro ŽivotvČesku.cz Helen Stanku s tím, že kdo má v tuto dobu narozeniny, může očekávat začátek blahodárných změn, které zaznamená v průběhu následujících šesti měsíců.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.