Nový díl Výměny manželek mnohé Čechy zaskočí. Pedantský otec je posedlý svým outfitem, matka nechá otročit dceru v domácnosti za sebe

Autor: TV Nova | Výměna manželek
Alžběta Staňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 23. 1. 2023

Premiérová epizoda 15. řady Výměny manželek tentokrát ukáže domácnost, ve které většinu práce zastane nejstarší dcera. V rodině Jarmily (42) a Míry (41) totiž většinu práce zastane Nikola (18), která se rozhodně úklidu ani vaření nebojí. "Je to rozhodně zajímavá polemika o tom, jestli je to prostě úděl nejstarších dětí v rodině," sdělila pro ŽivotvČesku.cz Jana Rezková, kreativní režisérka pořadu.

První účastníci nejnovějšího dílu Výměny manželek žijí v panelovém domě na severu Německa, konkrétně ve městě Bielefeld. Řidička kamionu Bára (32) je na mateřské dovolené. Z předchozího vztahu má syna Sebastiana (8). S profesionálním řidičem Petrem (43) jsou spolu dva roky a mají malou dceru Leticii (1). Přihlášku do pořadu podala Bára, která má dojem, že Petr ve vztahu tak trochu zpohodlněl a nechává na ní příliš mnoho práce.

Druhá rodina žije v pronajatém bytě v České Vsi v Jeseníkách. Jarmila pracuje jako údržbářka (42), Míra (41) je stavař a je velmi háklivý na pořádek. Společně mají pět dětí – Nikolu (18), Richarda (17), Dominika (13), Daniela (9) a Denise (6). Oba přiznali, že do Výměny manželek se přihlásili hlavně kvůli finanční odměně.

Báru čeká po příjezdu do Česka nepříjemné překvapení, když zjistí, jak to v nové domácnosti vypadá. Všude je velké množství hraček a dalších věcí, byt je pro sedm osob příliš malý a přeplněný. Veškerou práci v domácnosti navíc zastává jediná dcera Nikola a otec Míra tráví hodně času před domem klábosením se sousedkou, což se jeho nové ženě příliš nezamlouvá. Zapojovat se do chodu domácnosti se Mírovi také příliš nechce, a když při změně režimu dostane za úkol uvařit oběd, neobejde se to bez množství připomínek.

Jarmila se díky Výměně manželek poprvé podívá do zahraničí, proto se cítí jako na dovolené. Hezky se stará o malou Leticii, moc se jí ale nelíbí, že osmiletý Sebastian tráví příliš času na mobilu, tabletu nebo herní konzoli. Proto se pokusí tento jeho zlozvyk upravit.

"Nikola skutečně dělala většinu práce v domácnosti. Ona říkala, že to dělá ráda, ale stejně jí štábu bylo trochu líto. Je možné, že je to úděl nejstarších sourozenců. Co bylo trochu smutné, je to, jak se k ní choval bratr Richard, který si moc nevážil toho, co pro něj sestra všechno dělá," popsala pro ŽivotvČesku.cz kreativní režisérka Výměny Jana Rezková své dojmy z natáčení této epizody.

Podle Jany Rezkové si natáčení nejvíce užila Jarmila, pro kterou se skutečně jednalo o první cestu mimo republiku. "Ona skutečně za celou dobu nebyla nikde, jen na dětském hřišti. Je skvělé, že se nám to podařilo takhle spárovat. Když se nám maminky svěří, že ještě nikdy necestovaly, snažíme se je napárovat s rodinami, které nejsou z Česka, aby si to trochu užily a někam se podívaly," prozradila pro ŽivotvČesku.cz, jakým způsobem se jednotlivé epizody Výměny manželek plánují.

Výměna manželek je jedním z nejoblíbenějších pořadů v Česku. V loňském únoru, kdy bylo odvysíláno pět premiérových dílů, byl průměrný podíl na sledovanosti 28,38 procenta v cílové skupině 15–54, reality show bodovala zejména u mladšího ženského publika 15–34 let (share 42,14 %).

V roce 2007 příkladem k jednomu z nejsledovanějších dílů usedlo k obrazovce ve své domácnosti asi 1,7 milionu diváků.

Míra s náhradní manželkou Bárou
Míra s náhradní manželkou Bárou
Foto: Se svolením TV Nova

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.