Nový ministr zdravotnictví Jan Blatný k Prymulovi: Byl bych bláhový, když bych nechtěl jeho expertizy využít, řekl

Ministr zdravotnictví Jan Blatný
Ministr zdravotnictví Jan Blatný
Foto: Jakub Poláček / CNC / Profimedia
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 29. 10. 2020

Novým ministrem zdravotnictví se stal dětský hematolog Jan Blatný (50), kterého během odpoledne jmenoval prezident Miloš Zeman (76). Blatný na tiskové konferenci řekl vlastní názor na současnou situaci v Česku a také se vyjádřil k exministrovi a epidemiologovi Romanu Prymulovi (56).

"Strach nás paralyzuje a rozděluje. Změníme-li strach v respekt, můžeme získat sílu. Neschvaluji to, co se stalo nedávno na Staroměstském náměstí, ale i to beru jako extremistický projev strachu. Chci vám slíbit, že rozhodování, která bude Ministerstvo zdravotnictví provádět, budou vždy založena na datech, která budou sdílená a srozumitelná," vyjádřil se nový ministr zdravotnictví Jan Blatný na tiskové konferenci.

"Musíme táhnout všichni za jeden provaz. A jestli to máme udělat, musíme vědět proč. Současná opatření tak, jak jsou nastavena, není třeba zásadně zpřísňovat, pakliže se budou dodržovat. Když se budeme chovat zodpovědně, nebudeme muset stavět nové polní nemocnice. Společně se musíme snažit tuto zemi ochránit," dodal Blatný svůj pohled na současná opatření.

A jaký má názor na bývalého ministra zdravotnictví Romana Prymulu, který musel skončit ve funkci kvůli skandálu na Vyšehradě? "Je skvělý odborník a perfektní epidemiolog. Byl bych bláhový, když bych nechtěl jeho expertizy využít."

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.