Nový školní rok by měl být poklidný, říká kartářka. Popsala, k jakým komplikacím může přesto dojít

Distanční výuka - ilustrační snímek
Distanční výuka – ilustrační snímek
Foto: Pixabay
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 6. 9. 2021

Školní rok 2020/2021 strávili žáci a studenti z velké většiny za obrazovkami počítačů. S ohledem na epidemickou situaci výuka probíhala distančně a situace byla složitá pro děti, jejich rodiče i učitele. Podle astroložky už covid-19 studium tak zásadně jako v předchozích měsících naštěstí komplikovat nebude. "Nový školní rok by měl být poklidný," řekla pro ŽivotvČesku.cz Michaela Kudláčková s tím, že občasné výkyvy by neměly znamenat plošné uzavírání škol.

Minulý týden se žáci po prázdninách a předchozím náročném školním roce vrátili do lavic. Rodiče, učitelé i děti doufají, že epidemická situace zůstane příznivá a následující týdny a měsíce se obejdou bez nutnosti distanční výuky. Podle kartářky a astroložky Michaely Kudláčkové se nedá vyloučit, že čas od času nastanou komplikace, k plošnému uzavírání škol by se dojít nemělo.

"Nový školní rok by měl být poklidný. Jsou tam občas výkyvy, které by mohly znamenat, že se nějaká škola zavře, ale spíš lokálně. Třeba jedna nebo dvě školy v Praze. Podle astrologie a tarotu se nedá říct, že by byl covid úplně pryč, ale bude to o moc klidnější," řekla pro ŽivotvČesku.cz Michaela Kudláčková.

Předpověď na rok, kdy covid poprvé ochromil svět, astroložku vyděsila. Nyní už, co se týká covidu, je optimističtější. "Vize na minulý školní rok byla opravdu hrozná, spousta planet se tam přesunula jinak. Ve velké předpovědi na rok 2020 jsem nevěděla, co mám lidem říkat, abych je příliš neděsila, ale sama jsem se toho bála. Když se koukám na další rok, tak co se týče zdravotního hlediska, je to úplně jiné než roky 2020 a první polovina roku 2021," vysvětlila Michaela Kudláčková pro ŽivotvČesku.cz.

Přestože se dá očekávat spousta zásadních změn, covidu a jeho vlivu na školní docházku už by se týkat neměly. "Covid je něco, s čím jsme nedokázali pracovat, co pro nás bylo nové a umírali lidé. Teď bych očekávala jiné zásadní věci, které se mohou dotknout i naší země. Změny, které nás čekají, se nás už nebudou dotýkat tak osobně," dodala kartářka a astroložka Michaela Kudláčková pro ŽivotvČesku.cz.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.