Nulový Krmenčík a rozháraná hra. Ladislav Vízek po ostudě s Karvinou řekl, co způsobilo totální šok a vyslovil dvě jména. Pak odhadl, kdy se rozhodne o titulu

Fotbalový útočník Michael Krmenčík
Fotbalový útočník Michael Krmenčík
Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 6. 2. 2022

Zoufalá Slavia Praha padla doma s posledním týmem ligové tabulky a fanoušci neví, co si mají o zápase s Karvinou myslet. Nedokázal se prosadit ani reprezentační útočník Michael Krmenčík (28), »sešívaným« nepomohla ani diskutabilní penalta, směrem dopředu nefungovalo nic. "Já říkal, že prodat Honzu Kuchtu i Nicolae Stanciua najednou, není dobré, říkal jsem, že se jedná o klíčové hráče," uvedl pro ŽivotvČesku.cz fotbalový expert Ladislav Vízek (67).

Před jarní částí fotbalového ročníku Slavia hodně spoléhala na Michaela Krmenčíka, o kterém šly zvěsti, že v přípravě nabral sílu a herní jistotu a bude hlavním trumfem při cestě za titulem. Reprezentační útočník se ale proti poslední Karviné nedokázal prosadit a v 60. minutě ho nahradil Peter Olayinka (26). Ten nedokázal proměnit penaltu a o pár minut později Karviná zasadila sešívaným rozhodující úder.

Podle Ladislava Vízka je vidět, jak týmu chyběli Jan Kuchta (25) a Nicolae Stanciu (28), kteří se vydali zkusit štěstí do zahraničí.

"Nastalo to, co jsem říkal, že Slavie titul v kapse rozhodně ještě nemá. Domácí porážku s Karvinou nečekal vůbec nikdo, pro Slavii je špatné hlavně to, že dala psychologickou sílu Plzni i Spartě. Já říkal, že když se prodá Honza Kuchta i Nicolae Stanciu najednou, že to není dobré, říkal jsem, že se jedná o klíčové hráče a hned se ukazuje, že se to opravdu nemusí vyplatit," uvedl bývalý vynikající útočník pro ŽivotvČesku.cz s tím, že Slavii pořád považuje za hlavního aspiranta na ligový titul, ale Karviná ukázala, že »sešívaní« jsou v této sezóně zranitelní a není nemožné obrat je o body.

"Utkání s Karvinou mohla být náhoda, mohlo se sejít více okolností, zahráli všichni trošku hůř, chyběl Stanciu, který umí otočit průběh hry, chyběl Kuchta, který gól dát umí, výsledkem je, že to nebylo ono. Prohra s Karvinou je ale alarmující, dává všem na vědomí, že se Slavií se dá hrát i vyhrát. Pokud dokázala Slavii porazit Karviná, tak si v každé jiné kabině řeknou, že to není nemožné. Podle mě o titulu se letos rozhodne opravdu až v baráži, což je pro fanoušky dobře, liga bude atraktivní až do konce," sdělil Ladislav Vízek svůj názor s tím, že kromě Sparty a Plzně se do boje o titul podle něj ještě zapojí ambiciózní Slovácko. Sparta ale zaváhání Slavie využít nedokázala a z Českých Budějovice za bezgólovou remízu odvezla jen bod.

Fotbalový expert chápe, že trenér Jindřich Trpišovský (45) byl po ostudě s Karvinou hodně zaskočený, důležité ale je, aby Slavia ukázala, že šlo o nepochopitelný exces, který se nebude dále opakovat.

"Když bych měl vsadit na příštího mistra, tak pořád vyberu Slavii. Pořád si myslím, že proti Karviné to byl hlavně velký kotrmelec, vždyť v přípravě přehráli jasně Ostravu a trefil se i Krmenčík. Pro mě je největším překvapením, že Slavie předvedla málo v ofenzivě, tam nebyla žádná plynulost, bylo to rozhárané, ani ta penalta, kterou tedy Olayinka napálil do břevna, být neměla, nebylo to prostě ono. Ale pořád si myslím, že až se do sestavy vrátí Ondřej Kudela a Lukáš Provod, tak to Slavii hodně pomůže," zakončil svou úvahu pro ŽivotvČesku.cz Ladislav Vízek.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.