O mého psa mají lidé větší obavy než o mě, přiznal exministr Havlíček, jehož šestiletá fenka je extrémně populární na internetu

Karel Havlíček
Karel Havlíček
Foto: Se svolením Karla Havlíčka
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 9. 4. 2024

V politice se řadí k lidem, kteří se snaží věci řešit diplomaticky, když je ale potřeba, je nekompromisní. Pokud jde o jeho osobní život, je to velký milovník psů a dobrodruh. Řeč je o bývalém dvojnásobném ministrovi a tahounovi stínové vlády Karlu Havlíčkovi, který na žádost redakce ŽivotvČesku.cz promluvil o své čtyřnohé kamarádce –⁠⁠⁠⁠⁠⁠ fence Bety. "Slavná je hlavně na sociálních sítích," uvedl v úvodu.

Karel Havlíček patří k politikům s vizí a vysokou mírou racionality, a to ve smyslu, že není jen vyloženě kritický, ale dokáže uznat, když druhá strana má pravdu nebo přichází s dobrým záměrem. Pokud jde pak o jeho soukromí, je to docela i »cíťa«. Tedy alespoň pokud jde o psí plemena.

Netají se tím, že je lidově řečeno pejskař, a je přesvědčen o tom, že Češi jsou národ pejskařů. O svém kladném vztahu k němé tváři velmi často promlouvá fotografiemi z různých výletů, na nichž ho doprovází psí parťačka Bety.

"Musím říct, že se mi stává, že lidé mě poznávají podle psa. Pravdou pak je, že mi denně chodí hromada zpráv na sociálních sítích, jsou to fakt i stovky, ohledně psa. Klidně bych i řekl, že lidé žijí Betynou, protože stačí, abych se vyfotil bez ní, tak mi lidé píší zprávy ve smyslu, »kde mám Betynu, jestli se jí něco nestalo a podobně«. Nepochybuji o tom, že mají větší obavy o ni než o mě," uvedl pro ŽivotvČesku.cz s úsměvem poměrně populární politik.

Svou čtyřnohou kamarádku redakci představil. "Je to fenka, je jí šest let. A jak již bylo zmíněno, jmenuje se Bety. Je to v rodině náš druhý pes. Ale už dříve s rodiči jsme měli několik psů," upřesnil pro ŽivotvČesku.cz politik s tím, že čtyřnohou kamarádku osobně nepořizoval.

"Bety pořídil pro nás můj otec, který je veterinář a znalec psů. Tuším, že ji kupoval z chovné stanice. Je to náš druhý erdelteriér. Povahově jde o skvělého psa, protože má velmi kladný vztah k dětem. A je přiměřeně živý. Nechtěli jsme nějakého vyloženě jen do domácnosti. »Erdel« je rasa, která je naturelem vhodná ke mně, protože já potřebuji parťáka na své výlety, a současně je nesmírně přátelský k dětem, což je naprosto skvělá kombinace," dodal pro ŽivotvČesku.cz Karel Havlíček.

"

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.