O sebe strach nemám. Bojím se o dceru, říká k nákaze koronavirem Marta Kubišová

Zpěvačka Marta Kubišová
Zpěvačka Marta Kubišová
Foto: nextfoto.cz

Marta Kubišová (78), která proslula zejména bojem za svobodu, nemá v současnosti obavy o své zdraví v souvislosti s covidem, ale spíše o svou dceru. Zdůvodňuje to tím, že ani současná tvrdší opatření v jejím životě nic nemění. Chová se zodpovědně a je doma a eliminuje kontakty. "Jsem zavřená doma a nikdo ke mně nesmí. Jen dcera Kateřina mi nosí jídlo, ale to je všechno," řekla pro ŽivotvČesku.cz legendární zpěvačka a herečka.

Sílící koronavirová epidemie odřízla řadu seniorů od světa. Mají obavy, aby s nebezpečným onemocněním neskončili v nemocnici, které jsou aktuálně na hranici svých kapacit. I to je důvod, proč od pondělí vláda zpřísňuje některá opatření.

"Pro mě se nic nemění. Já vím, že musím dojít se psem a nakrmit kočky. Naštěstí jsem v pauzách ve smyslu rozvolnění stihla všechny lékaře. V současnosti o sebe strach nemám, ale mám ho o dceru, která mi pomáhá ve všem," řekla pro ŽivotvČesku.cz žena, jejíž skladbu Modlitba pro Martu zná celý národ.

Respektovaná umělkyně se netají tím, že boj s epidemií je dlouhý. V současnosti s vakcinací vyčkává. "Jestli je vakcína cesta, to nevím. Možná pro někoho ano, ale já mám několik přidružených onemocnění a budu se tedy v souvislosti s očkováním řídit tím, co mi řeknou lékaři. Zatím se jich ale neptám, protože nevím, kdy se na mě dostane," dodala pro ŽivotvČesku.cz Marta Kubišová s nadějí v hlase, že snad se podaří vládě získat optimální počet vakcín, proočkovat společnost rychle, aby se život vrátil do normálního stavu.

Herečka Kate Winsletová (45) přivedla na svět tři děti. Nejstarší Mia Threapleton letos os...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.