O teplou večeři kvůli politice nepřijde, říká manželka Vladimíra Růžičky, který chce do europarlamentu

Marie Růžičková s manželem
Marie Růžičková s manželem
Foto: Se svolením Marie Růžičkové
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 8. 4. 2024

Hokejový trenér Vladimír Růžička se rozhodl vstoupit do politických vod. Jeho jméno se objevilo na kandidátce koalice PRO - Jindřicha Rajchla pro červnové volby do Evropského parlamentu. V souvislosti s tím redakce ŽivotvČesku.cz oslovila jeho manželku Marii, která uvedla, že za svým osudovým mužem, s nímž zanedlouho oslaví sedmé výročí svatby, stojí. "Politice vůbec neholduji, nerozumím jí, ale je to rozhodnutí manžela, stojím za ním," uvedla.

Koalice jde do voleb s programem zdravého rozumu. Tvoří ji uskupení Právo Respekt Odbornost a Správná volba PRO Zdraví a Sport. Česká média zaujalo zejména to, že se na kandidátce objevilo jméno hokejového trenéra a bývalého útočníka Vladimíra Růžičky, který v minulosti působil jako hlavní trenér české hokejové reprezentace.

Redakce ŽivotvČesku.cz oslovila jeho manželku, jak vnímá skutečnost, že se její choť objevil na volební kandidátce do Evropského parlamentu.

"Na politiku má nějaký názor, a tak chce nějak přispět. Přiznám se ale, že se o tom nebavíme, protože politika mě nezajímá a nerozumím jí," uvedla na dotaz Maruška Růžičková. Redakce jí položila i otázku, zda její manžel kvůli tomu, že se řadí k dalším sportovcům s politickými ambicemi, nepřijde náhodou s nadsázkou řečeno o teplou večeři.

"To určitě ne," odpověděla pro ŽivotvČesku.cz s úsměvem manželka muže, který jako kapitán dovedl český tým k vítězství na olympijském turnaji v roce 1998 v Naganu. "I když politice nerozumím, tak za manželem stojím," dodala.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.