O víkendu se citelně ochladí, už v pátek počasí začne ovlivňovat studená fronta

Počasí - Ilustrační snímek
Počasí – Ilustrační snímek
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 22. 9. 2023

Letošní září je bohaté na sluneční paprsky. "Ty přechodně přeruší pouze víkend. Už v pátek počasí začne ovlivňovat vlnící se studená fronta, která přinese přibývání oblačnosti a místy déšť, přeháňky, na východě území i ojedinělé bouřky," uvedla pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka Dagmar Honsová.

O víkendu bude více oblačnosti i srážek hned v sobotu. "Bude zataženo, zpočátku dne místy déšť nebo přeháňky. Později odpoledne od severozápadu ubývání oblačnosti a ustávání srážek. Ranní teploty 12 až 8 °C. Odpolední teploty 14 až 19 °C. Alespoň na první astronomicky podzimní den bude počasí připomínat podzim," upřesnila předpověď počasí pro ŽivotvČesku.cz Dagmar Honsová.

"V neděli bude polojasno, na východě území zpočátku dne až oblačno a místy déšť nebo přeháňky. Ranní teploty 11 až 7 °C, na západě 5 °C. Odpolední teploty 16 až 20 °C," doplnila pro ŽivotvČesku.cz odbornice přes počasí.

Od pondělí návrat letního počasí

Poslední týden měsíce září bude opět zalitý sluncem a odpolední teploty budou letní. "Uprostřed týdne budeme atakovat teplotní rekordy. V pondělí bude polojasno nebo jasno, po ránu ojediněle mlhy nebo nízká oblačnost. Ranní teploty 10 až 5 °C. Denní teploty 21 až 25 °C. V úterý bude polojasno nebo jasno, po ránu ojediněle mlhy nebo nízká oblačnost. Ranní teploty 11 až 7 °C. Denní teploty 22 až 26 °C. Ve středu bude polojasno nebo jasno, po ránu ojediněle mlhy nebo nízká oblačnost. Ranní teploty 12 až 8 °C. Denní teploty 23 až 28 °C," dodala pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka ohledně prvních dní nadcházejícího týdne.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.