Reklama:

O víkendu to bude na plavky, teploty se zastaví až na 27 °C. Radost některým ale zkazí silné bouřky

Autor: Dagmar Honsová | Přehled o počasí
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 7. 6. 2023

Medardovský týden je bohatý na bouřky, které jsou ojediněle i silné - doprovázené přívalovým deštěm o intenzitě až kolem 30 milimetrů, sdělila to pro ŽivotvČesku.cz odbornice přes počasí Dagmar Honsová. Ve videu promluvila o tom, jak se chovat během bouřky bezpečně.

Reklama:

V úterý večer spadlo v bouřce na stanici Jindřichův Hradec – Děbolín za hodinu 50 milimetrů srážek, což je více než polovina červnového dlouhodobého normálu 79 milimetrů (1981 až 2010). "A další bouřky, místy i silné, doprovázené přívalovým deštěm, očekáváme nejméně do konce týdne. Nad Českem bude zůstávat vlhký vzduch," upřesnila pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka Dagmar Honsová v rámci výhledu počasí.

"Také dnes odpoledne se budou místy silné bouřky vyskytovat. Budou opět doprovázené zejména vydatnějším deštěm o intenzitě až kolem 30 milimetrů. Kroupy by se měly vyskytovat pouze ojediněle," popsala pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka s tím, že hodně podobné v rámci počasí budou i další dny, a to čtvrtek a pátek.

Reklama:

Silné bouřky se během nich budou vyskytovat v odpoledních hodinách a opět je doprovodí zejména vydatnější déšť o intenzitě až kolem 30 milimetrů.

"Nyní to vypadá, že budou zejména na jihovýchodě území. Nejvyšší odpolední teploty se budou zastavovat až na letní hodnotě 25 °C. Při opakovaných bouřkách na jednom území se mohou srážkové úhrny ojediněle dostat i přes 60 milimetrů," zdůraznila konzultantka počasí pro ŽivotvČesku.cz.

Během víkendu bude zejména v ranních a dopoledních hodinách převládat polojasno, během odpoledních hodin ale bude docházet k přibývání oblačnosti a místy se budou opět vyskytovat přeháňky, případně bouřky. Odpolední teploty se budou zastavovat až na 27 °C.

"Teploty nás tak budou lákat k vodě. Pozor si ale musíme dávat na bouřky. V Česku se lidé rádi jezdí zchladit do přírodních nádrží. Velmi oblíbené je Lipno, kde teplota vody se nyní pohybuje na 17 °C, Brněnská přehrada s teplotou 19 °C a Hracholusky s teplotou vody 19 °C nebo Vranov, kde je 20 °C," dodala pro ŽivotvČesku.cz odbornice přes počasí.

Počasí - Ilustrační obrázek
Počasí – Ilustrační obrázek
Foto: Profimedia
Reklama:

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Reklama:
Reklama: