Obavy o bezpečnost rodiny. Bohuš Matuš vysvětlil, proč je nucený najít nový domov

Nextfoto
Bohuš Matuš a manželka Lucie s dcerou
Foto: Nextfoto
Josef Šťastna | Redaktor
josef.stastna@zivotvcesku.cz
Publikováno: 18. 5. 2021

Novomanželskou radost jim kazí spory se sousedem. Zpěvák Bohuš Matuš (47) se těšil, jak si bude užívat zamilované dny s manželkou Lucií (18) i na to, jak si bude hrát s dcerou Natálkou, ale má starosti. Spát mu nedá soused, který nedokáže přes srdce přenést, že Bohuš je zpěvák. Rodina se s ohledem na bezpečnost musí odstěhovat. Charismatický zpěvák pro ŽivotvČesku.cz popsal, že Lucie se necítí bezpečně, když k nim soused nahlíží přes balkon. "Pán nám často ťuká na dveře, že není zvědavý na můj zpěv, že si mám jít zpívat do divadla, jenže já se taky někdy potřebuji rozezpívat. Myslím si, že pán je asi nemocný," uvedl Bohuš Matuš pro ŽivotvČesku.cz.

V neděli odpoledne v domě, kde žije rodina zpěváka Bohuše Matuše, zasahovala policie. Důvodem jsou dlouhodobé sousedské spory. Bohuš Matuš pro ŽivotvČesku.cz uvedl, že soused, se kterým si vůbec nerozumí, napadl jeho bratra. "Šlo o fyzické napadení mého bratra naším sousedem a tak jsme volali linku 158," řekl pro ŽivotvČesku.cz zpěvák, který se ve středu oženil.

Na místo se musela dostavit policejní hlídka, která celý spor v zárodku ukončila. "Měli jsme to ohlášeno jako spor mezi sousedy kvůli kouření na balkoně, kdy tam měla proběhnout nějaká hádka. Když měl jít jeden z těch mužů na nákup, tak ho měl málem soused shodit ze schodů. Na místo přijeli kolegové, kteří zjistili, že případ je bez napadení, bez škody na majetku a nikdo nechce nic oznamovat, celá věc tak byla vyřešena na místě," řekl pro ŽivotvČesku.cz k výjezdu mužů zákona policejní mluvčí Jan Daněk.

Bohužel pro Bohuše Matuše a jeho rodinu problémy nekončí. Zpěvák ví, že bude muset sbalit svou manželku i maličkou dceru a hledat nové bydlení. V současném domově se už rozhodně necítí dobře.

"Situace se neuklidnila, máme ty problémy od prvního dne, co jsme sem vešli. Soused viděl, že jsem zpěvák a začal říkat, že přede mnou v bytě také bydlel muzikant, který hrál na kytaru a na trubky, že si nepřeje, aby přes den slyšel jakýkoliv tón kytary či zpěvu... Říkal nám, že na muzikanty není zvědavý, to jsme si tehdy mysleli, že je to nějaká legrace. Pán nám ale často ťuká na dveře, že není zvědavý na můj zpěv, že si mám jít zpívat do divadla, jenže já se taky někdy potřebuji rozezpívat. Myslím si, že pán je asi nemocný. Měli s ním problémy i předchozí nájemníci, ale neřekli nám to. Takže jsme po bytě chodili po špičkách, opatrně pouštěli televizi, aby na nás zase neťukal... Myslím si, že je to člověk, který rád vyhledává problémy. Máme kamarády, kteří jsou na vozíčku, venku před domem si dali cigaretu a on jim také nadával," vysvětlil Bohuš Matuš pro ŽivotvČesku.cz současnou situaci s tím, že náprava podle něj není možná a sousedské vztahy se neurovnají.

"Musíme jít pryč, musíme se odstěhovat, musí se to řešit. Koukal na nás přes balkon, co děláme doma... Tohle prostě nechceme, jde o bezpečí, tak se odstěhujeme. Zatím chceme určitě zůstat v Praze, máme ji rádi a já to mám i blízko do divadla. Nějaké specifické podmínky na bydlení nemáme. Natynka je nyní malá a z bydlení rozum ještě nemá. Až jí bude rok, tak možná budeme uvažovat o malém baráčku se zahrádkou, ale na to je ještě čas," popsal své trápení pro ŽivotvČesku.cz Bohuš Matuš.

Před dvěma týdny se Bohuš Matuš (48) svěřil s tím, že jeho mladou manželku Lucii (19) čeká...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu