Občas zapomenu, že se musím šetřit, přiznala zesnulá Eva Jurinová v posledním rozhovoru

Eva Jurinová se lidem do paměti zapsala jako moderátorka televizních novin
Eva Jurinová se lidem do paměti zapsala jako moderátorka televizních novin
Foto: nextfoto.cz
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 14. 1. 2021

Ve věku 67 let zemřela moderátorka Eva Jurinová, která se nejvíce proslavila v televizní dvojici se Zbyňkem Merunkou (70). V posledním rozhovoru pro ŽivotvČesku.cz Jurinová přiznala, že po 60. narozeninách už to není ono. "Občas zapomenu, že je třeba se šetřit," přiznala Jurinová v říjnu s tím, že zdravotní obtíže se již hlásí.

Eva Jurinová se nejvíce proslavila jako moderátorka zpravodajské relace v TV Nova. Po odchodu z nejsledovanější tuzemské komerční stanice se stala mluvčí motolské nemocnice, kde působila 11 let. Jako novinářka vybavená skvělými rétorickými schopnostmi předávala zkušenosti mladým moderátorům. Její hlas také provází cestující v pražském metru, Jurinová namluvila hlášení pro linku B.

O úmrtí Evy Jurinové informovala rodina. Podle Seznam Zprávy energická žena dne 3. ledna podlehla dlouhé těžké nemoci.

Po svých 60. narozeninách většinu času trávila v Sadské, kde dva roky zastávala i funkci starostky. Nakonec se ale s manželem rozhodli pro návrat do Prahy.

"Pendlujeme mezi Sadskou a Prahou, kam se vracíme zase zpátky a dům se zahradou prodáváme, protože je už pro nás příliš velký. Opatrujeme si zdravíčko, jako všichni, kteří si po šedesátce musejí přiznat, že už to není jako »zamlada«. Přiznám se ale, že to jde ztuha, protože jsem byla zvyklá pracovat takzvaně na více frontách a tak občas zapomenu, že je třeba se šetřit," přiznala v říjnu pro ŽivotvČesku.cz.

Jurinová cítila příchod stáří, ale stále žila velmi aktivně. Sledovala dění okolo koronavirové krize a přemýšlela o nových projektech.

"Dlouho mě znepokojuje, že se všeobecnou hygienou na tom jako národ nejsme zrovna moc dobře. Věřím medicíně a odborníkům a doporučuji trochu trpělivosti, než bude úplně jasno," uvedla pro ŽivotvČesku.cz a dodala, že ji těší, když ji lidé berou jako profesionálku a stále žádají mediální rady.

"Stále se věnuji poradenství a výuce komunikačních dovedností. Mile mě překvapuje, že i přes těch několik dlouhých let dostávám pěkné dopisy i nabídky ke konzultacím o mediální komunikaci, dotazy, co si myslím o některých politicích i zpravodajstvích pořadech různých televizních stanic. Tak mi ten čas šíleně rychle utíká," usmívala se Eva Jurinová v rozhovoru pro ŽivotvČesku.cz

Dne 3. ledna 2021 bohužel čas přívětivou ženu a velkou profesionálku dostihl definitivně. Poslední rozloučení se konalo ve středu. "S mojí milovanou Evičkou jsme se rozloučili v úzkém rodinném kruhu," uvedl manžel Václav Jurina.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.