Obchodní řetězec začal s prodejem antigenních testů, mezi lidmi je velký zájem. Promluvil Roman Šmucler

Ilustrační snímek
Ilustrační snímek
Foto: Pixabay
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 9. 3. 2021

Známý obchodní řetězec od úterý prodává antigenní testy s odběrem z přední části nosu. Mezi lidmi sortiment vyvolal poměrně silný zájem. Jeden zákazník může koupit pouze jedno balení za den. "Je to věc, která se v západní civilizaci už měsíce funguje," řekl pro ŽivotvČesku.cz lékař Roman Šmucler (51).

Ve všech prodejnách Kaufland jsou dostupné testy Flowflex SARS-CoV-2 Antigen Rapid Test. Za jeden lidé zaplatí 149,90 koruny.

"Je to věc, která se v západní civilizaci už měsíce funguje, v Americe to funguje od podzimu. Je škoda, že tohle jsme neměli zavedené už dříve. Země, které to takto dříve používaly, mají menší počet zemřelých. Je to jedna z cest," zhodnotil pro ŽivotvČesku.cz Roman Šmucler, který během první vlny epidemie byl členem Ústředního krizového štábu.

Podle informací redakce ŽivtvČesku.cz plánují zavedení prodeje antigenních testů i další řetězce. Jedním z nich je Globus a Albert.

"Zvažujeme tento sortiment a v současné chvíli zjišťujeme jeho dostupnost od dodavatelů a týkalo by se to nejen řetězce Tesco, ale i našich sesterských prodejen Žabka," řekl pro ŽivotvČesku.cz mluvčí Václav Koukolíček.

Od pondělí 3. května se se v Královéhradeckém, Karlovarském, Libereckém, Pardubickém, Plze...

Testy pro domácí testování na koronavirus, které lze provést bez přítomnosti zdravotníka, prodávají také tuzemské lékárenské sítě.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu