Objevil ji Bolek Polívka. Zemřela Eva Vidlářová známá z filmu Dědictví aneb Kurvahošigutntág

Bolek Polívka
Bolek Polívka
Foto: Nextfoto
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 15. 3. 2021

Smutnou zprávu oznámilo Divadlo Husa na provázku. Zemřela herečka menších rolí Eva Vidlařová, přezdívaná Truda. Bylo jí 73 let.

V roce 1975 ji Bolek Polívka obsadil v konkurzu na roli Trudy Pezzové v inscenaci Pezza versus Čorba. Právě v té době vznikla její přezdívka Truda.

"Originální herečka, nezaměnitelná postava, svérázná divadelní tajemnice, silná a odvážná žena, které se vždycky a zásadně říkalo právě TRUDA, se stala duší souboru a zůstala s ním až do roku 1992, kdy ji začalo zrazovat zdraví. Únavový syndrom si přivodila hladovkou za propuštění politických vězňů v 80. letech i neúnavným bojem proti komunismu. Fandila nám alespoň na dálku. Dnes – symbolicky v den, kdy si připomínáme provázkovské narozeniny, nás poprvé za naši společnou cestu zklamala… Sbohem, Trudo, a smekáme," uvedlo divadlo na svém Facebooku.

▪️TRUDA▪️ Když v roce 1975 Bolek Polívka v konkurzu na roli Trudy Pezzové v inscenaci Pezza versus Čorba vybral Evu...

Zveřejnil(a) Divadlo Husa na provázku dne Pondělí 15. března 2021

Herečku Evu Vidlářovou diváci zaznamenali nejen na prknech, která znamenají svět, ale objevila se i v několika českých filmech. A to třeba v Dědictví aneb Kurvahošigutntág, Tankový prapor či v roce 1987 ve snímku Jak básníkům chutná život.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.