Objevil ji Bolek Polívka. Zemřela Eva Vidlářová známá z filmu Dědictví aneb Kurvahošigutntág

Herec Bolek Polívka
Herec Bolek Polívka
Foto: nextfoto.cz
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]cz
Publikováno: 15. 3. 2021

Smutnou zprávu oznámilo Divadlo Husa na provázku. Zemřela herečka menších rolí Eva Vidlařová, přezdívaná Truda. Bylo jí 73 let.

V roce 1975 ji Bolek Polívka obsadil v konkurzu na roli Trudy Pezzové v inscenaci Pezza versus Čorba. Právě v té době vznikla její přezdívka Truda.

"Originální herečka, nezaměnitelná postava, svérázná divadelní tajemnice, silná a odvážná žena, které se vždycky a zásadně říkalo právě TRUDA, se stala duší souboru a zůstala s ním až do roku 1992, kdy ji začalo zrazovat zdraví. Únavový syndrom si přivodila hladovkou za propuštění politických vězňů v 80. letech i neúnavným bojem proti komunismu. Fandila nám alespoň na dálku. Dnes – symbolicky v den, kdy si připomínáme provázkovské narozeniny, nás poprvé za naši společnou cestu zklamala… Sbohem, Trudo, a smekáme," uvedlo divadlo na svém Facebooku.

▪️TRUDA▪️ Když v roce 1975 Bolek Polívka v konkurzu na roli Trudy Pezzové v inscenaci Pezza versus Čorba vybral Evu...

Zveřejnil(a) Divadlo Husa na provázku dne Pondělí 15. března 2021

Herečku Evu Vidlářovou diváci zaznamenali nejen na prknech, která znamenají svět, ale objevila se i v několika českých filmech. A to třeba v Dědictví aneb Kurvahošigutntág, Tankový prapor či v roce 1987 ve snímku Jak básníkům chutná život.

Zdá se, že letošní Velikonoce budou lidé trávit doma u televize či dobré knihy. Ministr obchodu a průmyslu Karel Havlíček (51) se staví proti prodeji pomlázek. Nyní řadě lidí zkomplikoval nákup zahradnických potřeb. Hobby markety se podle něj neotevřou. "Ministři jsou odtržení od života obyčejných lidí," okomentoval restrikce pro ŽivotvČesku.cz kritik vlády a bezpečnostní expert Andor Šándor (63).

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu