Obrovský nůž, krev a pak stehy. Stál při mě Bůh, řekla Monika Binias o bolestivém zranění, které si způsobila

Monika Binias s manželem Petrem
Monika Binias s manželem Petrem
Foto: Se svolením Moniky Binias
Alžběta Staňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 2. 3. 2022

Nepříjemný zážitek má za sebou influencerka a koučka Monika Binias (49), která strávila večer na chirurgické ambulanci. Při vaření si totiž ošklivě poranila ruku a musela v Německu, kde žije, vyhledat lékařskou pomoc. "Musím vzkázat všem Čechům, aby byli opravdu rádi za naše zdravotnictví," řekla pro ŽivotvČesku.cz.

Monika Binias, matka influencerek Ornelly Koktové (29) a Charlotte Štikové (25), žije se svým o generaci mladším manželem Petrem Biniasem (25) v Německu. Dvojice je do sebe stále zamilovaná, což hokejista dává najevo tak, že své manželce plní, co jí na očích vidí. Jeden z jeho posledních dárků však nechtěně způsobil pohromu.

"Manžel mi koupil takové hodně ostré švýcarské nože, abych měla pořádné. Večer jsem šla vařit večeři, a zrovna když jsem z klobásky sundávala střívko, nůž mi zajel do ruky," popsala pro ŽivotvČesku.cz Monika Binias nepříjemný incident. Zrovna byla doma sama, a tak začala propadat panice. Ruka jí hodně krvácela a podle svých slov dokonce zvažovala, že si zavolá sanitku, protože řídit s takovým zraněním nepřipadalo v úvahu.

Nakonec však Monika dokázala zachovat chladnou hlavu. "Mám kurz první pomoci, a tak jsem si nakonec vybavila všechny rady, jak zranění ošetřit. Hodně pomohla studená voda a poté jsem si ruku nějak zafačovala a dojela do nemocnice, kam za mnou přijel také manžel Petr," popsala pro ŽivotvČesku.cz dramatické okamžiky.

Ačkoli zranění vypadalo opravdu ošklivě, měla hvězda reality show »Štiky« štěstí v neštěstí. Nůž totiž těsně minul kost i všechny šlachy, takže by se zranění mělo bez následků zahojit. "Myslím, že při mě opravdu stál Bůh. Samozřejmě mi pomohli také v nemocnici, ale musím vzkázat Čechům, ať jsou rádi, jaké máme zdravotnictví. V Německu lékaře nejvíc zajímá, abyste vyplnili formulář, což se s pořezanou rukou dělá skutečně špatně. Zkrátka ta empatie tam není na prvním místě. V řadě věcí je na tom Německo lépe, ale jsou věci, jako třeba to zdravotnictví, které máme mnohem lepší v Česku," vysekla Monika Binias poklonu českým lékařům a zdravotníkům.

Kontroverzní blondýna aktuálně působí jako lifestylová koučka. Nabízí pomoc nejen se vztahy, ale také se stylingem či hubnutím. Nově nejspíš do svého poradenství zařadí i lékařství a první pomoc.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.