Ochrnutý moderátor Michal Jančařík vyrazil v Praze na běžky. Byla to pořádná jízda, zhodnotil

Moderátor Michal Jančařík
Moderátor Michal Jančařík
Foto: Autor Lukáš Klingora Paraple

Budou to čtyři roky, kdy se Michalovi Jančaříkovi (45) otočil život naruby. Po transplantaci ledviny a dalších zdravotních komplikacích na invalidním vozíku se nevzdal. I když nemůže ovládat dolní část těla, vychutnává si život plnými doušky. A dokonce i vyzkoušel, jak se jezdí na běžkách. "Užil jsem si to, bylo to opravdu zábava a pořádná jízda," okomentoval svůj sportovní výkon, který mu dopřálo centrum pro lidi s pohybovými problémy.

Michal se po svých zdravotních problémech dokázal velmi rychle začlenit do běžného života a věnuje se nejen pořádání akcí, ale i třeba dabingu, ve kterém je opravdu dobrý. Věnuje se zejména českému znění dokumentárních filmů. Také navštěvuje specializovaná centra, kde mu pomáhají s rehabilitací a též mu ukazují nové aktivity.

"Minulý týden jsem v Centru Paraple v pražských Malešicích zkoušel »běžkostroj«. Je to taková třešinka na dortu všech tamních aktivit, které se v centru pro handicapované dají zažít. Když jsem tam byl minule, zkoušel jsem například jízdu na koni, tentokrát jsme využili sníh v Praze na speciálních běžkách. Je to takový hezký příklad toho, že Paraple lidem s pohybovými problémy dokáže zprostředkovat opravdu hodně. Užil jsem si to, byla to opravdu zábava a pořádná jízda," řekl pro ŽivotvČesku.cz sympatický moderátor Michal Jančařík s tím, že aktivně každý den cvičí, aby se cítil lépe.

"Abych hlavně zachoval ve stoprocentní funkci horní část těla a nerozpadl se," dodal s úsměvem pro ŽivotvČesku.cz Michal Jančařík s tím, že aktuálně se připravuje na další sezonu dabingu a v dubnu ho čeká práce v podobě načítání audioknihy.

Zdravotní stav Michala Jančaříka se aktuálně výrazně nezlepšuje. Naděje ale existuje. Michal nepřestává věřit, že jednoho dne se mu podaří nad zdravotními komplikacemi zvítězit, protože už v době, kdy to s ním vypadalo velmi bledě, dokázal, že život miluje a má pro co žít.

Policie dnes krátce před půl osmou opět uzavřela příjezdové cesty do Bedřichova na Jablone...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.