Od 1. září se vrací plošně roušky. Povinnost platí pro vnitřní prostory a hromadnou dopravu

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch
Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch
Foto: Archiv Adama Vojtěcha
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 17. 8. 2020

Se začátkem nového měsíce, tedy od 1. září budou opět plošně povinné roušky. Nařízení se týká hromadné dopravy a vnitřních prostor budov - povinnost se bude vztahovat na obchody či úřady. V pondělí to uvedl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch. Vládni epidemiolog Rastislav Maďar pro ŽivotvČesku.cz původně uvedl, že k ohlášení dojde až ve čtvrtek.

Od 1. září 2020 zavádíme plošné nošení roušek ve všech dopravních prostředcích. Povinnost bude i ve vnitřních prostorech, jako jsou obchody nebo úřady,” řekl ministr zdravotnictví novinářům s tím, že jde o opatření, kdy se dva miliony studentů vrátí zpět do škol.

Roušky budou povinné i ve školách mimo třídy. Nosit se tak budou zejména o přestávkách. Nadále podle Vojtěcha budou platit i omezení týkající se počtu osob na hromadných akcích. Venku bude moci být maximálně 1000 osob, uvnitř 500.

Podle epidemiologa Rastislava Maďara je ochrana nosu a úst klíčová v boji s šířením nákazy.

"Roušky budu jednoznačně prosazovat, ale jen v některých vnitřních veřejných prostorech. Roušky nám mohou na podzim a v zimě významně pomoci. Navíc je to prevence, které nevede k negativním ekonomickým dopadům, naopak, může snížit nemocnost i na jiné respirační infekce a tím přispět k menší zátěži zdravotnického a sociálního systému," řekl pro ŽivotvČesku.cz Maďar.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.