Od června bych poslal do škol i žáky druhého stupně, prohlásil ministr Robert Plaga

Ministr školství Robert Plaga
Ministr školství Robert Plaga
Foto: Se svolením Vlády ČR
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 14. 5. 2020

Žáci prvního stupně se mohou dobrovolně vrátit do škol od 25. května. Ministr školství by to chtěl od června umožnit i žákům druhého stupně. Řekl to v Poslanecké sněmovně. Záležet bude na vývoji epidemiologické situace, který je v posledních dnech příznivý.

„Stojím o to, aby se aspoň v nějakém dobrovolném módu vrátily do škol i druhé stupně v měsíci červnu. Vnímám, že by se ty děti a studenti měli aspoň potkat," uvedl Plaga v Poslanecké sněmovně.

"Můžete mít tisíc výhrad k tomu, že už to nebude o vzdělávání. Kdo si ještě pamatuje, co probíhá v červnu ve škole, tak ano, uznávám. Je to v tom rozvolňovacím scénáři od samého počátku, přál bych si to,“ dodal.

Podmínky

Pro žáky prvního stupně, kteří se 25. května rozhodnou do školy vrátit, budou platit přísná hygienická pravidla. Po budově se budou moct pohybovat pouze v neměnných skupinách nanejvýš o 15 členech. Školy také musí zajistit základní protiinfekční opatření.

Od 11. května už se mohou ve školách dobrovolně připravovat na maturity a přijímací zkoušky žáci a studenti posledních ročníků zákaldní a středních škol.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.