Od natočení seriálu Xena uplynulo 25 let. Z herečky Lucy Lawless se stala svůdná blondýna

Takhle si všichni pamatují Xenu
Takhle si všichni pamatují Xenu
Foto: Profimedia.cz
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 15. 9. 2020

Herečka Lucy Lawless (52) ztvárnila odvážnou bojovnici v kultovním seriálu Xena, který byl hitem devadesátých let. Za čtvrt století od natáčení radikálně změnila vizáž, ale krása jí rozhodně zůstala. Rozhodně se o ní dá říct, že se udržuje v parádní formě.

Kdo by si nepamatoval pohlednou černovlásku, která vrhala svůj »chakram« po nepřátelích a porážela i ty nejsilnější protivníky. Herečka s novozélandskými kořeny se proslavila rolí Xeny, princezny bojovnice, ve stejnojmenném americkém seriálu, který se u nás začal prvně vysílat v roce 1997. Produkční společnost Renaissance Pictures tehdy nadchla představa ženské akční hrdinky, která by symbolizovala sílu a odvahu. 

Původní představitelka, britská herečka Vanessa Angel (53), musela účast v seriálu ze zdravotních důvodů odmítnout. Jako náhradnici producenti vybrali právě Lucy Lawless, což byl ten nejlepší tah. Díky tomu vznikl fenomén princezny zocelené žárem bitev, jejíž odvaha změní svět. 

Celková sledovanost trhla rekordy a seriál byl vysílán ve více než 108 zemích světa. Dokonce předčil i populárního Herkula a jeho představitel Kevin Sorbo (61) z toho nebyl nadšený. Podle něj měl být bájný Herkules nejsilnějším člověkem/polobohem, kterému nemůže rovnocenně konkurovat fyzická síla ženy-bojovnice. Oblíbenost Xeny studia přesvědčila, aby od natáčení neupouštěla. Seriál se tak dočkal celkem 6 sérií a letos slaví významné 25leté výročí. 

Herečku Lucy Lawless by řada fanoušků už ani nepoznala. Na kráse a osobním kouzle rozhodně nic neztratila a ve svých 52. letech vypadá báječně. Poměrně radikálně však změnila image. Pro ni tak typické dlouhé havraní vlasy a ofinu vyměnila za kratší sestřih a světlý odstín. Přesto, že není velkou milovnicí sportu, v kondici se udržuje tancem, gymnastikou a oblíbila si také ženský fotbal. O rebootu seriálu Xena se spekuluje už dlouho, ale zatím se fanoušci nedočkali žádného konkrétního data, které by ho potvrdilo.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.