Od pondělí bude možné v kinech koupit občerstvení, popcorn si ale nesníte v sále. O rouškách stále není jasno

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch.
Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch.
Foto: Archiv Adama Vojtěcha
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 11. 6. 2020

Od pondělí ministerstvo zdravotnictví připravilo další rozvolnění. Konkrétně od 15. června bude možné v divadlech a kinech možnost zakoupit si občerstvení. Následně o týden později by se pak mohly začít pořádat akce do 1000 účastníků. Uvedl to ministr zdravotnictví Adam Vojtěch. O povinnosti nosit roušky budou podle něj epidemiologové ještě příští týden jednat.

"Dohodli jsme se s epidemiology, že uděláme určitou mezivlnu od 15. června budou určitá rozvolnění. Budeme to prezentovat v nějakém souhrnu, aby to nebylo chaoticky prezentováno a informace byla jako celek," uvedl Vojtěch. Řekl, že se informace zveřejní "velmi brzy".

Podle ministra se od příštího pondělí budou moci třeba otevřít bufety v divadlech a kinech. V hledišti při promítání se ale nebude dál smět jíst. Podle Vojtěcha by bylo rizikové sundávat roušky, když už může být sál plný a nemusí zůstávat volná místa a řady.

Na rouškách se neshodli

Další pondělní uvolňovaná omezení ministr nepřiblížil. Uvedl jen, že od 22. června by se mohly začít pořádat kulturní a jiné akce do tisícovky účastníků.

O rouškách se zatím diskutuje. "Kolegové se ještě úplně, definitivně neshodli. Ještě se k tomu budou vracet na příštím jednání," uvedl Vojtěch.

Pro Život v Česku ale před pár dny uvedl, že nejspíš od 22. června by roušky využívali jen v MHD a rizikových místech.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.