Od pondělí by měla začít platit opatření. Ve »hře« jsou roušky i hromadné akce

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch.
Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch.
Foto: Archiv Adama Vojtěcha

Ve středu ministr zdravotnictví Adam Vojtěch hovořil o možném dopadu současného šíření nákazy koronavirem na území Česka. Mohla by už začít platit od pondělí. Detaily budou podle ministra zveřejněny v pátek.

Ministr za situace, kdy byl denní počet nakažených 211, uvedl, že zavedení nových opatření bude podmíněno vývojem epidemiologické situace. Ve středu se počet nakažených zvýšil na 247. „Chci si dát čas do pátku, jak se bude situace vyvíjet, tedy jestli dojde ke stagnaci nebo k poklesu nových přírůstků. Pokud by to tak nebylo, museli bychom přijmout nějaká opatření, a to na úrovni ministerstva zdravotnictví,“ řekl Vojtěch.

Podle všeho by se mohlo vrátit zavedení plošného nošení roušek ve zdravotnických zařízeních, případně ve všech uzavřených prostorech a MHD. Opět by mohlo být omezeno i pořádání hromadných akcí.

K částečným opatřením přistoupily před pár dny Liberecký a Ústecký kraj, kde krajští hygienici nařídili povinnost nosit roušky ve zdravotnických zařízeních. V Moravskoslezském kraji, kde byla rovněž plošná omezení zavedena, naopak od pátku přistoupí k jejich rozvolnění.

Situace v České republice se nelepší a »koronavirová« čísla dál rostou. V sobotu přibylo v...